Strona głównaGryAktualnościFortnite: Aktualizacja 10.40 wprowadza usprawnienia do kontrolerów oraz matchmakingu

Fortnite: Aktualizacja 10.40 wprowadza usprawnienia do kontrolerów oraz matchmakingu

Słynny „L2 Spam” zniknął z powierzchni ziemi. 

O aktualizacji 10.40 głośno zrobiło się już wczoraj, kiedy okazało się, że Epic planuje do swojej gry dodać boty. Teraz nowego patcha można już ściągać i w międzyczasie zerknąć również na bardzo intrygującą listę wprowadzonych zmian.

Zobacz: Fortcast #7 – podsumowanie kwalifikacji do Fortnite Championship Series

Większe zmiany są dwie. The Combine i Starry Suburbs. Nowy wyścig, gdzie gracze będą mogli powalczyć o wysokie miejsca w rankingach oraz Rift Zone. Starry Suburbs wygląda po prostu na coś w rodzaju hotspota. Z nieba mają spadać gwiazdy z dodatkowymi przedmiotami.

Najciekawsze zmiany czekają jednak nieco dalej… Przede wszystkim, wrócił Bouncer. Pułapka odbijająca graczy w wybranym kierunku powinna usprawnić poruszanie się po mapie. Pojawił się również skill matchmaking. Powinniście teraz zacząć trafiać na graczy, którzy znajdują się na podobnym poziomie zaawansowania do Was.

Rozgrywka zmieniła się również dla graczy używających kontrolerów. Zniknął L2 Spam, czyli strzelanie pojedynczymi pociskami, korzystając z aim assista. Epic postanowiło wciąż kontynuować jednak prace nad asystą celowania. Jak widać na powyższym wideo jednego z profesjonalnych graczy, efekty są co najmniej niepokojące.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię