Strona głównaGryAktualnościFortnite – minister wzywa do zablokowania gry

Fortnite – minister wzywa do zablokowania gry

Fortnite może być wkrótce zablokowany na wniosek ministra. Powodem ma być stworzenie przez graczy mapy przedstawiającej miejsce święte.

Indonezyjski minister wezwał do zablokowania Fortnite w kraju ze względu na wygenerowaną przez graczu mapę. Przedstawia ona święte dla islamu miejsce, a gra pozwala na jego niszczenie. Jak donosi CNN Indonesia oraz Gamesindustry.biz pomysłodawcą blokady gry jest minister ds. turystyki Sandiaga Uno. Odkrył on, że Fortnite pozwala na zniszczenie budynku przypominającego Kaaba, święte miejsce dla muzułmanów.

Epic Games wydało oświadczenie na stronie profilu Fortnite na Facebooku, że mapa została stworzona przez jednego z graczy, a budynku nie można zniszczyć na mapie.

Chcieliśmy podkreślić, że nasz zespół szanuje wszystkie religie i ściśle współpracuje z naszymi twórcami treści do gier aby zapewnić bezpieczną rozgrywkę wszystkim naszym graczom.

Przed oświadczeniem Epic, Sandiaga powiedział, że słyszał, że struktura może zostać zniszczona na mapie, a gracze otrzymają broń i awans na poziomie za jej zniszczenie.

W swoim oświadczeniu powiedział:

Gra Fortnite jest bezpośrednio przeciwna wzniosłym wartościom, zwłaszcza religijnym. Może to wywołać brak szacunku między wspólnotami religijnymi i zachęcać do aktów przemocy.

Sandiaga powiedział, że polecił zespołowi zbadać sytuację i wydać zakaz, mając nadzieję, że to ostrzeże niektórych twórców gier, aby byli ostrożni. Minister Komunikacji i Informacji Indonezji Johnny G. Plate przyznał, że mapa została stworzona przez użytkownika, a nie przez firmę Epic. Narodowa policja Indonezji pracuje nad wytropieniem twórcy mapy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię