Strona głównaGryAktualnościFortnite zbiera ponad 100 milionów dolarów na rzecz Ukrainy

Fortnite zbiera ponad 100 milionów dolarów na rzecz Ukrainy

Zmiana sezonów w Fortnite dawno za nami, ale dalej trwa akcja Epic Games pomocy Ukrainie. Akcja, w której udało się już zebrać rekordowe 100 milionów dolarów.

Świat gier nie ustaje w pomocy zniszczonej wojną Ukrainie. Jedną z firm, która dzieli się dużą częścią swoich zysków jest Epic Games, a szczególnie dział odpowiedzialny za Fortnite. Kilkanaście dni temu deweloperzy zapowiedzieli, że przekażą wszystkie środki z mikrotransakcji w Fortnite na rzecz organizacji pomagających Ukrainie. We wtorek Epic Games podzieliło się wstępnymi wynikami – choć akcja jeszcze trwa, to już udało się zebrać ponad 100 milionów dolarów.

Akcja wystartowała razem ze zmianą sezonów w grze i ma trwać dwa tygodnie. Na jej rzecz przekazane zostaną wszystkie pieniądze z paczek V-Bucksów, subskrypcji oraz odnowień, podarowanych przepustek bitewnych oraz paczek z przedmiotami kosmetycznymi. Środki zostają przekazane Direct Relief, UNICEF-owi, UN Refugee Agency oraz United Nations World Food Programme.

Zobacz: Ruszyła wiosenna promocja w Epic Games Store

Kwota, choć już rekordowa, na pewno jeszcze wzrośnie – nie tylko przez utrzymujące się zainteresowanie nowym sezonem, ale także nowym trybem, w którym usunięto możliwość budowania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceShacknews
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię