Strona głównaWiadomościFragment pierwszej części Wiedźmina do ogrania na silniku graficznym Dzikiego Gonu

Fragment pierwszej części Wiedźmina do ogrania na silniku graficznym Dzikiego Gonu

Zgraja niezależnych modderów zapragnęła zobaczyć dawnego Geralta w nowszych łaszkach. Efekt ich pracy powala!

Najstarsza odsłona Wiedźmina nadal może przykuć na długie godziny do fotela, mimo 10 lat na karku. Ma wciągającą historię, zgrabną mechanikę walki i interesujące postaci, nakreślone piórem Andrzeja Sapkowskiego. To od niej wszystko się zaczęło, dlatego nie trzeba zbyt długo szukać powodów, by raz jeszcze zajrzeć do protoplasty najlepszej polskiej serii gier RPG.

Jedynym problemem Wiedźmina, jest jego grafika, którą trąci już myszką. Aczkolwiek modderzy i na to znaleźli sposób tworząc mod pt. Witcher 1 Prologue Remastered. Zmienili w nim dosłownie wszystko, zdzierając z tekstur starą farbę i kładąc na jej miejscu świeżą graficzną zaprawę z Dzikiego Gonu. Wszystkie postaci, architektura i środowisko zyskały nowocześniejszy wizerunek, stając się najlepszą wersją siebie.

Nie napalajcie się jednak na przejście całej gry w odświeżonym wydaniu. Modderzy przygotowali tylko krótki epizod w Kaer Morhen, podczas którego zabawimy się zarówno z Merigold, jak i bandą Salamandry. Fragmenty podrasowanego prologu możecie obejrzeć na udostępnionym przez twórców zwiastunie.    

     

Pliki instalacyjne moda i instrukcję znajdziemy na stronie nexusmods. Zanim podejmiemy się podmianki plików należy usunąć wszelkie inne modyfikacje gry. To jak, odpalamy Wieśka? 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię