Strona główna Wiadomości Rozrywka Aktorka wcielająca się w serialową Ciri przeczytała tylko jedną książkę Sapkowskiego

Aktorka wcielająca się w serialową Ciri przeczytała tylko jedną książkę Sapkowskiego

Freya Allan, 17-letnia aktorka wcielają się w Ciri w serialu Netflixa, przyznała, że przeczytała tylko pierwszą część sagi o Wiedźminie, czyli Krew Elfów. Nie grała też w gry produkcji CD Projekt RED. Jednak nie zrobiła tego z lenistwa. Jak zapewnia, była to jej celowa decyzja.

Henry Cavill został wybrany na odtwórcę roli Geralta w seriali Wiedźmin Netflixa. Jego muskulatura może budzić pewne wątpliwości, ale faktem jest, że aktor jest wielkim fanem uniwersum. Przyznał, że czytał książki i wielokrotnie przechodził gry CD Projekt RED. Tego samego nie można powiedzieć o wszystkich aktorach, nawet wcielających się w kluczowe role. Freya Allan – serialowa Ciri, przeczytała tylko jedną książkę Andrzeja Sapkowskiego i w ogóle nie grała w gry.

Zobacz: Wiedźmin ma być bardzo dojrzałym serialem dla dorosłych

Jak to się stało, że odtwórczyni tak ważnej roli nie zapoznała się z pełną twórczością Andrzeja Sapkowskiego (już pal licho gry, bo te nie są tutaj ważne)? Młoda aktorka przyznała, że była to celowa decyzja. W wywiadzie z serwisem Comicbook.com powiedziała, że nie chciała przesadzić z przygotowaniami do roli. Jej zdaniem już teraz, ze względu na młody wiek, ma sporo wspólnego z Cirillą.

– Myślę też, że bohaterka jest jeszcze zbyt młoda i przez całe życie była bardzo chroniona, więc nie ma tutaj zbyt wielu warstw – zdradziła aktorka.

Jednocześnie Freya Allan zdaje sobie sprawę z ogromnego przywiązania Ciri do Geralta.

– Ciri ma determinację by znaleźć Geralta. Jest dziewczyną, która ma swoje problem i nie chodzi tylko o przeznaczenie. Chociaż może mieć różne opinie, to ostatecznie sama dokonuje wyborów i przejmuje kontrolę nad swoją przyszłością – skomentowała odtwórczyni roli.

Dla tych, którzy nie czytali książek Andrzeja Sapkowskiego (a to na ich podstawie powstaje serial), warto przypomnieć, że w nich Ciri niczym nie przypomina postaci z trzeciej części gier CD Projekt RED. Na kartach powieści i opowiadań jest wciąż bardzo młodą dziewczynką, która początkowo nie zna swoich mocy i nad nimi nie panuje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceComicBook
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE