Strona głównaWiadomościGeForce GTX 1070 Ti zapowiada się coraz lepiej. Będzie miał szybsze pamięci

GeForce GTX 1070 Ti zapowiada się coraz lepiej. Będzie miał szybsze pamięci

Z każdym kolejnym doniesieniem medialnym karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1070 Ti prezentuje się coraz ciekawiej. Jeśli najnowsze plotki się potwierdzą, to będzie jej jeszcze bliżej do GTX-a 1080 niż nam się do tej pory wydawało.

Co prawda istnienie GeForce’a GTX 1070 Ti wciąż nie zostało oficjalnie potwierdzone, ale jest już niemal pewne. Wszystko zaczęło się od grafiki umieszczonej na fanpage’u Gigabyte’a, ale z czasem kolejne redakcje twierdziły, że widziały ten model, ale ze względu na umowę o poufności nie mogą nic zdradzić. Można zatem uznać, że karta na 99 procent trafi do sprzedaży i to pewnie jeszcze w październiku.

Czy jest na co czekać? Jak najbardziej! GTX 1070 Ti rysuje się jako karta bardzo wydajna w całkiem rozsądnej cenie. Według najnowszych informacji będzie wyposażona w pamięci RAM GDDR5 9 Gb/s, a nie 8 Gb/s jak sądzono dotychczas. Oznaczałoby to przepustowość na poziomie 288 GB/s, czyli mniej niż w GTX 1080 (320 GB/s), ale więcej niż w GTX 1070 (256 GB/s). Co więcej, karta ma być oparta na ulepszonej wersji N17E-G3, czyli mobilnej wersji GTX-a 1080. To kolejne potwierdzenie, że nowa konstrukcja będzie bardziej zbliżona do osiemdziesiątki niż siedemdziesiątki. Wskazuje na to też liczba jednostek CUDA. GTX 1070 Ti ma mieć ich aż 2432, gdzie wariant bez „Ti” może pochwalić się tylko 1920 jednostkami.

Największym zagrożeniem przy premierze GeForce’a GTX 1070 Ti są górnicy. Karta ma mieć pamięci GDDR5, które spisują się lepiej w kopaniu kryptowalut od GDDR5X. Jednocześnie będzie charakteryzować się większą mocą obliczeniową niż zwykły GTX 1070, a cena pozostanie na w miarę rozsądnym poziomie około 429 dolarów. Obawiam się, że może to być karta marzenie wszystkich górników. Oby tak nie było, bo gracze będą mogli ją zobaczyć tylko na zdjęciach.

A Wy czekacie na nowego GeForce’a GTX 1070 Ti?

Źródło: Overclock3D, PCLab

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię