Strona głównaWiadomościGeminII M5 LED. Chłodzenie do każdej jednostki

GeminII M5 LED. Chłodzenie do każdej jednostki

Cooler Master od lat zaopatruje nas w układy chłodzenia mogące zbijać każdą gorączkę wśród najbardziej zapracowanych procesorów. Ich nowy projekt GeminiII M5 LED jest równie skuteczny co kompaktowy.

W jednostkach staramy się upchnąć najlepsze podzespoły, by wydajność była wprost proporcjonalna do osobistych potrzeb i zasobności kieszeni. W trakcie budowania maszyny idealnej zapominamy nieraz o rzeczy elementarnej – chłodzeniu procesora. To wielki błąd, gdyż system odprowadzania ciepła zwiększa żywotność CPU i pozwala zwiększyć taktowanie bez stresu dla urządzenia i jego właściciela.  

Referencyjny radiator i wentykator nie są zbyt odpowiednim rozwiązaniem w przypadku poważniejszych zabaw z grami, toteż trzeba sięgać po sprzęt z osobnego katalogu. Problem jest tego typu, że pod blachą w większości przypadków nie znajdziemy już miejsca na wymianę chłodzenia. W tej sytuacji pozostaje tylko poszukać niskoprofilowanych systemów poprawiających cyrkulacje ciepłego powietrza. Jednym z nich jest z pewnościa GeminiII M5 LED.

Niewielkie rozmiary są jego ogromną zaletą. Mowa tutaj o wymiarach: 130,15 x 120 x 45,5 mm. Zastosowany w nim układ horyzontalny przyczynia się do zachowania dużej przestrzeni wewnątrz jednostki, toteż ciepłe powietrze nie kumuluje się w jednym miejscu. Krąży bardziej swobodnie przez co łatwiej pracującemu wentylatorowi wypchnąć na zewnątrz zalegającą w szczerbinach radiatora warstwę rozgrzanego powietrza. W regulacji temperatury pomagają także miedziane rurki cieplne ściśle przylegające do podstawy układu chłodzenia.

Producenci stworzyli wydajną jednostkę cłodzącą, ale nie zapomnieli o smaczku wizualnym. W strukturze wiatraka znalazło się miejsce na podświetlenie LED-owe. Osprzęt zostanie jeszcze uzupełniony przez backplate do mocowania na płycie głównej, który zespoli chłodzenie z procesorem i zapobiegnie wyginaniu sie płyty.

Szczegółowe informacje:

 • CPU Socket: Intel® LGA 1366 / 1156 / 1155 / 1151 / 1150 / 775; AMD® AM3+ / AM3 / AM2+ / FM2+ / FM2 / FM1
 • Radiator:
  * Wymiary: 130,15 x 120 x 45,5 mm
  * Materiał: pięć rurek cieplnych/DC/aluminiowe lamele
  * Średnica rurek: Ø6mm
 • Wentylator:
  * Wymiary: 120 x 120 x 15 mm
  * Szybkość: 500-1,600 RPM ± 10%
  * Przepływ powietrza: 50.43 CFM ± 10%
  * Ciśnienie: 1.3 mmH2O ± 10%
  * Głośność: 31 dBA (Max)
  * Złącze: 4-Pin
  * Napięcie znamionowe: 12 VDC
  * Prąd znamionowy: 0.18 A

Źródło: cooler master

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię