Strona głównaGryGianluigi Buffon został ambasadorem World of Tanks

Gianluigi Buffon został ambasadorem World of Tanks

Jeden z najsłynniejszych włoskich bramkarzy, Gianluigi Buffon, najwyraźniej szuka nowych wyzwań, bo wystąpił właśnie w nowym materiale promującym… linię włoskich czołgów w World of Tanks.

Gianluigi Buffon mimo 40 lat na karku nadal zawodowo gra w piłkę nożną, aktualnie jako bramkarz Juventusu oraz w dalszym ciągu reprezentacji Włoch. Nic więc dziwnego, że to właśnie on został zaproszony do nagrania trailera nowych maszyn, które pojawiły się w grze. Anton Pankov, dyrektory wydawniczy World of Tanks zwrócił uwagę na podobieństwa, które zachodzą między obiema dziedzinami – i tu, i tu chodzi o współpracę i grę drużynową. A poza tym istotna jest chłodna głowa, właściwa taktyka oraz strategia. Są to cechy, które zdaniem Pankova idealnie pasują do postaci takiej jak Buffon. Co ciekawe, rola Włocha nie ogranicza się jedynie do obecności w trailerze – Gianluigi został jednym z dowódców i będzie w tej roli dostępny w grze.

Przejdźmy do samych czołgów. Jest to 11 nowych pojazdów, od szybkich i lekkich po ciężkie maszyny z okresu krótko po II wojnie światowej. To właśnie w nich pojawia się nowa mechanika ładowania – połączenie bębna z systemem jednostrzałowym. Czas ładowania kolejnego pocisku zależy od ilości pozostałych w bębnie – im jest ich mniej tym ten czas jest krótszy. Autorzy gry liczą, że pojawienie się tych maszyn w grze urozmaici rozgrywkę, a odpowiednie wykorzystanie nowych mechanik da graczom przewagę w walce. Co z tego wyjdzie – zobaczymy, a póki co zobaczcie wspomniany trailer z Gianluigi Buffonem:

[you tube=gUcO1cT6qwo]

Jak Waszym zdaniem legendarny bramkarz sprawdzi się jako ambasador World of Tanks?

Źródło: Wargaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię