Strona głównaWiadomościGłówny projektant Fallout 76 – Ferret Baudoin zmarł

Główny projektant Fallout 76 – Ferret Baudoin zmarł

Zmarł Ferret Baudoin – starszy projektant w Bethesda Softworks, który pracował jako główny projektant przy Fallout 76. Według oficjalnych informacje zmarł nagle 15 października w otoczeniu przyjaciół i rodziny.

Wiadomość o śmierci Baudoina została opublikowana na Twitterze przez byłego szefa projektu Fallout 76, Jeffa Gardinera, który opisał go jako „wiecznego optymistę i drogiego przyjaciela” oraz głęboko oddanego fana RPG.

Według informacji przekazanych za pośrednictwem Reddit, Baudoin zmarł w wyniku powikłań po operacji usunięcia nowotworu. Ferret pracował w Bethesda Softworks przez 10 lat, gdzie  zajmował się projektowaniem zadań i scenariusza do Fallout 4. Po premierze Fallouta 76 i dodatku Wastelanders został głównym projektantem. Według jego strony LinkedIn, był także starszym projektantem nadchodzącego Starfield.

Zobacz: Doom odpalony w Notatniku w 60 FPS

Przed dołączeniem do Bethesdy spędził sześć lat jako główny projektant w BioWare, pracując nad Dragon Age: Początek, Dragon Age 2 i wieloma DLC, a od 2003 do 2006 r. był głównym projektantem Neverwinter Nights 2 w Obsidian Entertainment. Przez krótki czas pracował także w Black Isle Studios, gdzie pracował jako projektant dwóch słynnych nieukończonych gier RPG: oryginalnego Baldur’s Gate 3 o kryptonimie Jefferson oraz oryginalnego Fallouta 3 o kryptonimie Van Buren.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię