Strona głównaWiadomościGoogle Chrome zużyje jeszcze więcej pamięci operacyjnej ze względu na poprawki Spectre

Google Chrome zużyje jeszcze więcej pamięci operacyjnej ze względu na poprawki Spectre

Chrome pomimo niewątpliwej popularności wśród użytkowników otrzymało również niechlubną łatkę pożeracza pamięci operacyjnej. Na ten temat powstało też wiele memów. Okazuje się, że podczas działania będzie zużywał jeszcze więcej pamięci niż dotychczas.

Wszystko za sprawą zabezpieczeń chroniących przed atakiem Spectre, o którym było głośno kilka miesięcy temu. Co prawda ekipa Googla w zeszłym roku zaczęła wprowadzać do swojej przeglądarki modyfikacje ograniczające jej zachłanność na RAM i wydawało się, że to już koniec problemów. Niestety wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń będzie wymagało dodatkowej pamięci.

Zabezpieczenie, o którym mowa to funkcja izolacji witryny, mająca ma za zadanie ochronić nasz sprzęt przed atakiem Spectre kosztem wykorzystania dodatkowych zasobów. Dzięki funkcji izolacji Chrome minimalizuje zagrożenie i nawet, jeżeli witryna wywoła atak Spectre to nie wpłynie to na inne otwarte strony. Wszystko dzięki osobnym procesom renderowania. Każda z otwartych witryn zostanie umieszczona w osobnym procesie renderowania dzięki czemu złośliwa strona nie otrzyma dostępu do plików innych stron i nasze dane będą bezpieczne.

Funkcja została już wdrożona dla 99% użytkowników systemów Windows, MacOS, Linux i ChromeOS korzystających z przeglądarki Googla.

Źródło: kitguru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię