Strona główna Gry Aktualności Studio twórców Gothic i Elex wykupione przez THQ Nordic

Studio twórców Gothic i Elex wykupione przez THQ Nordic

Studio Pirahna Bytes, odpowiedzialne za stworzenie serii Gothic zostało wykupione przez THQ Nordic. Tym samym niemiecki wydawca nabył wszystkie prawa do Gothic, na których najbardziej mu zależało. Czy w tej sytuacji możemy liczyć na kolejną część Gothic lub remaster?

Wraz z wykupieniem Pirahna Bytes, THQ nabyło również prawa do serii Risen oraz Elex, jednak główny nacisk w umowie został położony właśnie na Gothic, co może być iskierką nadziei dla fanów, na to, że seria nie umarła.

Zobacz: Recenzja Elex (PC) – krytycznym okiem fana serii Gothic

Cały zespół 31 pracowników wykupionego studia podlega teraz pod THQ Nordic, chociaż nadal będą pracować w swojej siedzibie w Essen w Niemczech. Ekipa jak dotychczas będzie zajmowała się tworzeniem gier RPG.

Björn Pankratz z Piranha Bytes w swoim oświadczeniu powiedział:

Są sytuacje życiowe, w których myślisz sobie: To jest właściwe. To jest właśnie jeden z nich.

W końcu chcemy nadal tworzyć wspaniałe, zapadające w pamięć i dochodowe gry z możliwie największą swobodą twórczą, a dzięki THQ Nordic wiemy, że jesteśmy teraz częścią rodziny, która wspiera nas na wszystkie możliwe sposoby.

THQ Nordic w ostatnim czasie przejęło również BugBear Entertainment, Coffee Stain Studios, Warhorse Studios i Koch Media oraz 4A Games. W lutym tego roku wydawca pozyskał ok 225 ml dolarów informując, że ma zamiar sfinansować kolejne studia oraz nabyć prawa do kolejnych IP.

Co sądzicie o tym zakupie? Wolelibyście nowego Gothica czy raczej Remaster pierwszej części? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE