Strona głównaWiadomościGracze PUBG korzystający z ReShade mają zablokowaną możliwość uruchomienia gry

Gracze PUBG korzystający z ReShade mają zablokowaną możliwość uruchomienia gry

Wojen z oszustami ciąg dalszy. Zapowiadana na dzisiaj aktualizacja anty-cheatowa decyzją dewelopera PUBG została tymczasowo wstrzymana. Nie oznacza to jednak, że oszuści mogą spać spokojnie. Gracze korzystający z ReShade post-processing injectora nie będą mieli możliwości uruchomienia gry.

Deweloper Bluehole planował wczoraj wdrożyć zabezpieczenia anty-cheatowe dla PUBG. Aktualizacja miała na celu zablokowanie różnego rodzaju oprogramowania ingerującego w grafikę gry lub wpływającego na mechanikę rozgrywki. Programy tego typu pozwalają użytkownikowi na zdobycie nieuczciwej przewagi nad innymi graczami.

W temacie wypowiedział się koordynator społeczności PUBG:

Jednym z najpopularniejszych programów, które zablokowaliśmy jest ReShad. Gracz nie zostanie zbanowany za samo posiadanie go w systemie, ale nie będzie miał już możliwości zagrania w PUBG aż do momentu jego odinstalowania. Dotyczy to również innych zablokowanych programów. W niektórych przypadkach oprócz deinstalacji zablokowanych aplikacji może być konieczna ponowna instalacja gry.

W kolejnym poście na forum społeczności PUBG jej koordynator ogłosił, opóźnienie wydania aktualizacji. Wypowiedź nie zawierała jednak żadnych szczegółów.

Treść wiadomości:

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj miało zostać uruchomione rozwiązanie anty-cheatowe, podjęto jednak decyzję o jego tymczasowym wstrzymaniu. Jednak BattlEye, część naszego zabezpieczenia przeciw oszustom, zablokował ReShade. Aby uruchomić PUBG musisz odinstalować ReShade. Jeżeli pliki gry są uszkodzone, konieczna będzie również ponowna instalacja gry.

ReShade nie tylko zachowuje się jak program do oszukiwania, ale może zostać wykorzystany w tym celu, dlatego został zablokowany. Informujemy, że jest to blokada permanentna.

Bluehole w tym temacie potraktowało użytkowników ReShade dość łagodnie, mogło skończyć się banami, które i tak idą już w miliony. Korzystaliście z aplikacji wspomagających podczas gry w PUBG? Jak oceniacie działanie dewelopera? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię