Strona głównaGryAktualnościGry Microsoftu odpalisz w wyszukiwarce Bing

Gry Microsoftu odpalisz w wyszukiwarce Bing

Microsoft znalazł sposób na zachęcenie graczy do instalacji swojej wyszukiwarce Bing. Dotyczy to użytkowników korzystających z usługi Xbox Cloud Gaming.

Jeżeli w wyszukiwarce Bing wpiszecie tytuł gry dostępnej w Xbox Cloud Gaming, to wynikach wyszukiwania pojawi się przycisk umożliwiający jej uruchomienie. Z przycisku mogą skorzystać abonenci Game Pass Ulitimate.

Zobacz: Project U – nowa kooperacyjna strzelanka Ubisoftu

Funkcja ta pojawiła się bez specjalnych zapowiedzi, ale szybko została zauważona przez internautów. Co ciekawe, działa to także w Polsce. Wystarczy, że w przeglądarce Edge wybierzecie Bing i tam podacie tytuł gry. Przy wyniku pojawi się przycisk GRAJ.

Po wciśnięciu zostaniemy przeniesieni bezpośrednio na kartę gry w Xbox Cloud Gaming. Oczywiście wszystko wymaga aktywnego Game Pass Ultimate oraz bycia zalogowanym do sługi.

Funkcja powinna działać także na innych przeglądarkach, chociaż jak mówią użytkownicy Chrome i FF mają problemy z odpaleniem streamingu. Zatem sugeruje się użycie Edge. Na przeglądarkach mobilnych funkcja działa wyśmienicie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię