Strona głównaGryGry ze starych konsol mogą zadebiutować na PC-tach. Wszystko dzięki GOG.com

Gry ze starych konsol mogą zadebiutować na PC-tach. Wszystko dzięki GOG.com

Platformy GOG chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak, jeżeli ktoś jeszcze nie zna to jest to jeden z największych dystrybutorów klasycznych i współczesnych tytułów PC bez DRM. A co z klasykami konsolowymi?

Wygląda na to, że proces udostępnienia na GOG gier z innych platform może być trochę bardziej skomplikowany głównie pod kątem prawnym, a nie technicznym.

Marcin Paczyński zapytany o to w jednym z wywiadów odpowiedział:

– Myślę, że w pewnym momencie będzie to możliwe. Przeprowadzaliśmy już w tym temacie badania i temat może być bardziej skomplikowany. Wynika to ze sposobu w jaki zbudowane są licencje. Nie powiedziałbym, że nie jest to niemożliwe i na pewno chciałbym mieć niektóre z gier konsolowych na GOG. Ponieważ bylibyśmy w stanie sprawić by działały [Dodając ze śmiechem.] Może już próbowaliśmy.

W szczególności wskazuje na gry z konsoli PlayStation, które bardzo chętnie chciałby przenieść na PC w ramach biblioteki GOG. Można przypuszczać, że wszystkie tytuły konsolowe wydane na GOG wykorzystywałby emulator specjalnie dostosowany do wymagań konkretnej gry czyli tak jak to działa w większości gier DOS.

Jeżeli jesteście ciekawi historii GOG.com to koniecznie zobaczcie ten artykuł.

Źródło: pcgamesn

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię