Strona głównaGryAktualnościGTA 5 – mod wykorzystujący sztuczną inteligencję usunięty z gry

GTA 5 – mod wykorzystujący sztuczną inteligencję usunięty z gry

Take-Two usunęło modyfikację, która podpinała postacie niezależne pod sztuczną inteligencję, dzięki czemu można było z nimi rozmawiać.

Modyfikacja o nazwie Sentient Streets umożliwiała rozmawianie z postaciami niezależnymi mieszkającymi w Los Santos i okolicach. Z każdą z nich można było nawiązać rozmowę z wykorzystaniem mikrofonu. Postacie rozmawiały jakby były żywymi ludźmi. Rozwiązanie wykorzystywało sztuczną inteligencję.

Jednak nie spodobało się to Take-Two czyli wydawcy GTA V. Mod został usunięty z serwisu Nexus. Co więcej, zniknęły także filmy z rozgrywką przedstawiające możliwości tej modyfikacji.

Ekipa serwisu Eurogamer, skontaktowała się z twórcą modyfikacji i uzyskała informację, że sprawie moda nikt się z nim nie kontaktował. Bloc (twórca moda) dodał, że cała ta sytuacja podziałała na niego bardzo zniechęcająco, zwłaszcza, że wychowywał się na tej serii gier.

Pretekstem usunięcia materiałów z YT miało być wykorzystanie ujęć z GTA V. Co ciekawe, materiały innych użytkowników serwisu jeszcze nie zniknęły. Sprawa jest też o tyle dziwna, że Bloc nie wykorzystywał w swojej modyfikacji głosów z gry i udostępniał ją wraz z kodem całkowicie za darmo. Całą sprawę podsumował zdaniem, które tak chętnie głosił Rockstar.

…[Rockstar] zawsze wierzy w rozsądną kreatywność fanów.

Jak widać nie tym razem. Na poniższym materiale możecie przekonać się jak potężne narzędzie to było.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię