Strona głównaGryAktualnościGTA 6 pojawi się wcześniej niż zakładano - być może już za...

GTA 6 pojawi się wcześniej niż zakładano – być może już za rok?

Analitycy uważają, że GTA 6 może pojawić się wcześniej niż wielu zakłada – być może już w 2023 lub 2024 roku.

Take-Two, właściciele Rockstar, ogłosili w zeszłym tygodniu, że spodziewają się rocznego przyrostu dochodów na poziomie 14% w 2024 roku. Analitycy z firmy Jeffries uważają, że w portfolio firmy nie ma zbyt wielu gier, które pozwolą na osiągnięcie takiego wyniku, a jedną z nich jest właśnie seria Gran Theft Auto. To wskazuje na szybszy niż wszyscy zakładali debiut rynkowy GTA 6.

GTA 6

Rok fiskalny Take-Two trwa od 1 kwietnia do 31 marca, jeśli więc wydawca spodziewa się takiego skoku to znaczy, że nowe GTA powinniśmy zobaczyć pomiędzy 1 kwietnia 2023 a 31 marca 2024. O ile się potwierdzi, będzie to bardzo dobra wiadomość – wcześniejsze przecieki sugerowały, że nie ujrzymy gry wcześniej niż w 2025. O starcie prac nad nową odsłoną serii media branżowe pisały już w kwietniu 2021.

Zobacz: Henry Cavill chce zagrać w filmie opartym na Red Dead Redempetion

Nowa odsłona GTA jest praktycznie pewna, biorąc pod uwagę jakim sukcesem było GTA 5 – do tej pory GTA V sprzedało się w liczbie 155 milionów kopii, a przed nami jeszcze wersja dedykowana dla PlayStation 5 i Xbox Series X/S, która ma się pojawić oficjalnie w marcu tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię