Strona głównaWiadomościHakerzy opublikowali bazę ponad 8 mld skradzionych haseł

Hakerzy opublikowali bazę ponad 8 mld skradzionych haseł

Do sieci trafiła gigantyczna baza skradzionych przez hakerów haseł. Sprawdź, czy Twoje hasło jest na liście i lepiej je zmień.

Na jednym z forów dla hakerów pojawił się plik tekstowy RockYou2021. W ważącym ponad 100 GB pliku znalazło się 8,4 mld haseł wykradzionych z serwisów internetowych na całym świecie. W tym roku hakerzy mocno dają o sobie znać. Zaledwie w kwietniu wyciekły hasła 500 mln użytkowników Facebooka. Nieco wcześniej hakerzy zaatakowali serwery CD Projekt i wykradli kody źródłowe ich gier.

Zobacz: Resident Evil 4 – Capcom oskarżony o plagiat

Opublikowany plik wydaje się być kolekcją wszystkich haseł jakie zostały dotychczas wykradzione. Baza zawiera w sobie 8 mld 459 mln 60 tys. 239 rekordów. Poprzednia największa baza zawierała ich zaledwie 3,2 mld. Obecnie jest ona częścią RockYou2021.

Zbiór może zostać wykorzystany do ataków słownikowych co pozwoli na przejęcie waszych kont w różnych serwisach. Jeżeli chcesz sprawdzić czy Twoje hasła są na liście wystarczy wejść TUTAJ. Warto zrewidować swoje hasła, a najlepiej zastosować logowanie dwuetapowe, które pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo kont.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię