Strona głównaGryAktualnościHalf-Life 3 – prace nad grą miało zabić VR

Half-Life 3 – prace nad grą miało zabić VR

Do sieci trafiło kilka ciekawych informacji na temat Half-Life 3. Wygląda na to, że wiemy już kogo winić za to, że gra do tej pory nie powstała.

Na kanale Valve News Network prowadzonym przez Tylera McVickera pojawił się materiał przedstawiające zakulisowe informacje z Valve i produkcji Half-Life 3. Według materiału Valve pracowało nad grą, ale ostatecznie zrezygnowano z produkcji, aby pójść w inną stronę.

Według McVickera prace nad Half-Life 3 zostały wstrzymane w 2015 roku. Valve zdecydowało się skupić na VR. Wtedy też HL3 poszło na boczny tor. Akcja gry miała rozgrywać się 20lat po wydarzeniach z Episode Two. Na początku gry miał zostać przedstawiony sen Gordona prezentujący Seven Hour War i śmierć wielu postaci m.in. Kleinera oraz Alyx.

Zobacz: Hell is Others oraz Adios za darmo

Freeman miał obudzić się w Aperture Science, czyli miejscu akcji Portala. W ten sposób Valve chciało połączyć obie gry. Po wydostaniu się na zewnątrz nasz bohater miał zobaczyć miasto kontrolowane przez Kombinat. Ludzie w środku nadal byliby przetrzymywani i w zasadzie hodowani w charakterze trzody.

Nasz bohater tym razem miał korzystać z metalowego ramienia pozwalającego na zmianę rozmiaru i temperatury obiektów. To miało być wykorzystane w wielu rozbudowanych zagadkach.

Ostatecznie gra została anulowana. Nie wiadomo, czy Valve podejmie jeszcze kiedykolwiek próbę wskrzeszenia serii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię