Strona głównaGryAktualnościHalf Life: Alyx – mod No-VR pozwala grać bez zestawu VR

Half Life: Alyx – mod No-VR pozwala grać bez zestawu VR

Half Life: Alyx to bez wątpienia fenomenalna gra. Niestety większość graczy została wykluczona z możliwości sprawdzenia tego w praktyce. Na szczęście modderzy opracowali moda pozwalającego grać bez konieczności użycia zestawu VR.

Pochodzący z Argentyny modder SoMNst opublikował na YT film przedstawiający postępy prac mad modem umożliwiającym granie w Half Life: Alyx bez zestawu VR. Efekty prac wyglądają bardzo obiecująco. To co wyróżnia tego moda od innych to stabilność kamery, która nie drga przy każdym ruchu. A dłońmi Alyx sterujemy przy pomocy myszy i klawiatury. Jej palce poruszają się zależnie od siebie.

Zobacz: Diablo 2 Resurrected – wersja testowa dostępna w sieci

Niemal dziewięciominutowy film pokazuje głównie walkę, podczas gdy inne filmy na kanale SoMNst pokazują, że Alyx pracuje ze swoim omni-narzędziem, które porusza się bardziej naturalnie teraz, gdy jest kontrolowane za pomocą myszy i klawiatury zamiast czyichś rąk.

Celem SoMNst jest, aby mod był jak najbardziej zbliżony do Half-Life 2. Wygląda na to, że  Alyx  bez VR wygląda jak typowa strzelanka FPS z silnikiem Source.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię