Strona głównaGryAktualnościHarry Potter zamienił niewielki projekt na Kickstarterze w ogromny sukces

Harry Potter zamienił niewielki projekt na Kickstarterze w ogromny sukces

Magia dzieje się na naszych oczach. 

Wszystko rozchodzi się o grę Day of Dragons od nowego studia Beawesome Games. Rozpoczęli swoją kampanię na Kickstarterze 2 września z prostym planem: spełnić dziecięce marzenia większości osób. Chyba każdy z nas zastanawiał się bowiem, jakby to było zostać smokiem i unosić się nad chmurami. Swoją koncepcję postanowili zaproponować na Kickstarterze jako online multiplayer.

Zobacz: Harry Potter: Wizzards Unite będzie śledził aktywność graczy bez uruchamiania gry

Pierwszego dnia zebrali prawie półtora tysiąca dolarów. Chociaż zainteresowanie nie było zbyt duże, twórcy też nie prosili o wiele. Cel został ustalony na 12 tysięcy. Sytuacja Day of Dragons odwróciła się o 180 stopni kilka dni później, kiedy ruszył dodatek do Harry Potter: Wizards Unite o tej samej nazwie.

7 września zainteresowanie hasłem „Day of Dragons” znacząco wzrosło, a ze względu na solidne SEO, gra Beawesome Games znajdowała się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania. Jeszcze tego samego dnia udało się zebrać całe 12 tysięcy, a teraz, kiedy kampania dobiegła już końca, na Kickstarterze widnieje kwota w wysokości ponad pół miliona dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię