Strona głównaGryAktualnościHitman znika z oferty GOG przez DRM

Hitman znika z oferty GOG przez DRM

GOG wziął sobie do serca skargi graczy i usunął ze swojej platformy. Powodem była obecność w grze zabezpieczeń DRM, co kłóci się z zasadami panującymi na platformie.

Ze względu na obecność zabezpieczeń DRM w Hitmanie, konieczne było połączenie z siecią. Fani krytykowali udostępnienie takiej gry, twierdząc, że jest to sprzeczne z polityką sklepu, którego podstawą jest brak DRM. Znalazło to również odzwierciedlenie w ocenie gry.

Zobacz: Call of Duty: Warzone – zmiany w balansie broni w szóstym sezonie

Użytkownik Chandra z ekipy GOG na forum platformy napisał:

Wciąż jesteśmy w kontakcie z IO Interactive w sprawie gry. Usunęliśmy Hitman GOTY z naszego katalogu, bo jak słusznie zauważyliście, nie powinniśmy wydawać go w obecnej formie. Chcielibyśmy przeprosić za zamieszanie i złość, którą wywołała ta sytuacja. Zawiedliśmy was i chcielibyśmy podziękować za uświadomienie nam tego, choć byliście bardzo szczerzy.

Bez dostępu do sieci gracze nie mogli uzyskać dostępu do trybu Eskalacji oraz Kontraktów, co z kolei blokowało możliwość zdobycia wielu nagród. To mocno zirytowało użytkowników GOG, zwłaszcza, że w opisie gry nie było ani słowa o wymaganiu aktywnego połączenia z siecią.

Teraz pozostaje czekać na reakcję ze strony dewelopera.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię