Strona głównaWiadomościHyperbook N13. Laptop biznesowy, na którym można pograć w Wiedźmina 3

Hyperbook N13. Laptop biznesowy, na którym można pograć w Wiedźmina 3

A co gdyby tak połączyć wysoką mobilność i wydajność na poziomie dużych jednostek komputerowych? Z Hyperbook N13 i stacją dokującą wszystko staje się możliwe

Biurowa praca z gamingiem dosyć mocno gryzą się w przypadku latpopów 13”. Drobne mobilki nie są w stanie pomieścić w sobie wydajnych układów graficznych, toteż Hyperbook ma zintegrowaną grafikę i oferuję zewnętrzną stację dokującą na najmocniejsze na rynku desktopowe GPU. Chcecie GTX 1060 – nie ma problemu. A może 1080? Żadne wyzwanie… No to może by tak włożyć GTX 1080 Ti i grać we wszystko na najwyższych detalach? Jedno słowo a będzie Wam dane.

Za sprawą złączą Thunderbolt 3 (USB-C 3.1 Gen 2) do laptopa podłączymy stację eGPU, na której pokładzie wszystkie wymienione karty graficzne będą działać z przepustowością do 40 Gbps/s. Moc grafiki podtrzyma niskonapięciowy procesor i7-7500U, i5-7200U lub i3-7100U. Ponadto w podstawowej wersji zainstalowano 8 GB pamięci DDR4 o częstotliwości taktowania 2400 MHz, którą możemy rozbudować do 32 GB. W niewielkiej obudowie udało się jeszcze zmieścić 2 dyski SSD M.2 NVMe. Do wyboru będą wersje 120-1024 GB. Hyperbook N13 jest przygotowany także na przyjęcie technologii Intel Optane – w przypadku twardych dysków obsłuży do 2 TB a z SSD będzie współpracować do 1 TB.

Z rzeczy ważnych i ważniejszych, dobre bebechy należało by uzupełnić przyzwoitą matrycą. Tutaj nie uraczymy brzydkich widoków, bowiem pod skorupą znajdziemy matowy ekran IPS w rozdzielczości Full HD. Gdy to okaże się niewystarczające, możemy dołożyć do sakiewki trochę złota i wtem otrzymamy panel 3K (3072 x 1728px).

Kolejna sprawa to poziom estetyki i osprzęt. Podświetlona klawiatura dodaje nieco uroku i ułatwia pracę w kompletnych ciemnościach. Znakom na klawiaturze towarzyszy płytka dotykowa, której znana jest większość gestów i opcja przewijania. Z prawej i z lewej strony obudowy otaczają je złącza USB 3.0 i 3.1, DisplayPort w wersji Mini, HDMI, czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet, Thunderbolt 3 oraz wejście na modem 3G/LTE.

Do atutów Hyperbook N13 należy jeszcze zaliczyć małą wagę 1,3 kg i stosunkowo mocny akumulator pozwalający pracować do 8 godzin bez przerwy na papieroska. Najtańsza konfiguracja 13-tki będzie kosztować około 3899 zł. Wówczas pod maską nie znajdziemy najmocniejszych komponentów (i5-7200U, 8 GB RAM, 120 GB SSD), ale gdyby zabrakło trochę mocy będziemy mogli wymienić każdy element mobilnej jednostki. Dodatkowo producent przygotował małą niespodziankę, która może osłodzić dokonanie zakupu. W czasie przedsprzedaży do 21 kwietnia wszyscy klienci otrzymają rabat w wysokości 300 zł (przy zamówieniu wystarczy wpisać N13_Pre_Order).

Źródło: hyperbook

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię