Strona głównaEsportIlluminar Gaming w finale Pucharu Polski Cybersport

Illuminar Gaming w finale Pucharu Polski Cybersport

W pierwszym półfinale Pucharu Polski Cybersport w League of Legends spotkały się drużyny Illuminar Gaming oraz Team DPD. Kto wywalczył awans do finału?

Mecz zaczął się dość spokojnie. Pierwsza krew została przelana dopiero w 9 minucie i 10 sekundzie pierwszej mapy, ale po niej szybko zaczęły padać kolejne postacie. Illuminar Gaming bardzo szybko zdobyło przewagę 3 tys. w złocie. Początkowo też wygrywali większość pojedynków. Dopiero około 16 minuty zwarcie na środkowej alei pozwoliło Team DPD lekko nadrobić straty, ale wciąż to ich przeciwnik radził sobie dużo lepiej.

Z czasem wydawało się, że Illuminar będzie odskakiwać swoim przeciwnikom, ale – ku zaskoczeniu wszystkich – to DPD zdobyło barona, który jeszcze przez jakiś czas pozwolił im utrzymać się w walce. Jednak kolejny baron został zdobyty przez Illuminar, chociaż to przeciwnicy podeszli do niego jako pierwsi. Rewelacyjną akcją popisał się Woolite, który zdobył Quadra Kill i wygrana była już tylko kwestią czasu. Ostatecznie Tabasko i spółka zakończyli ją po 34 minutach.

Drugą mapę można opisać prostym stwierdzeniem – absolutna dominacja. Illuminar Gaming od początku rzucili się na swoich przeciwników, bardzo szybko zdobywając kolejne zabójstwa. Świetnie prezentował się przede wszystkim Tabasko, na zagrania ktorego przeciwnicy nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi. Po pierwszym kwadransie iHG mieli kilka tysięci złota przewagi. Rywale próbowali jeszcze kilku desperackich kroków, ale wszystkie kończyly się dla nich katastrofą. Gdy Illuminar Gaming zdobyli Barona było już wiadomo, że to koniec meczu. Team DPD został zmiażdżony na drugiej mapie i to mistrzowie polski zameldowali się w finale jako pierwsi.

Illuminar Gaming 2:0 Team DPD

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię