Strona głównaEsportIlluminar Gaming zdobywają mistrzostwo 3. sezonu Polskiej Ligi Esportowej bez straty mapy

Illuminar Gaming zdobywają mistrzostwo 3. sezonu Polskiej Ligi Esportowej bez straty mapy

Młodzi Esports mieli być tą drużyną, która powstrzyma iHG przed triumfalnym marszem zwycięstwo w 3. sezonie Polskiej Ligi Esportowej. Choć pokazali się z bardzo dobrej strony zarówno w sezonie zasadniczym, jak i play-offach, to iHG było po prostu zbyt mocne.

Zanim jednak doszło do tego starcia, rozegrane zostały półfinały. W pierwszym Illuminar Gaming pokonało Pompę Team 2:0. W drugim spotkaniu Młodzi Esports okazali się dużo lepsi od Adive, osiągając ten sam wynik.

Finał był więc spotkaniem mistrzów poprzedniego sezonu, którzy niepodzielnie rządzą na polskiej scenie League of Legends, oraz zespołu, który pojawił się trochę znikąd i stał się rewelacją i sensacją tego sezonu PLE. Po cichu niektórzy liczyli, że finał będzie trójmapowym starciem, trwającym godzinami – nic takiego nie miało jednak miejsca. Od początku do końca było to jednostronne spotkanie, zdominowane przez iHG, z zaledwie pojedynczymi przebłyskami ze strony Młodych Esports.

Za zwycięstwo iHG otrzymali 46 tysięcy złotych, za drugie miejsce Młodzi Esports zdobyli 17 tysięcy. Przed nami jeszcze mecz o 3. miejsce, który odbędzie się za kilka dni w formie starcia online. Tym samym zakończyły się finały 3. sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Kolejny sezon rusza we wrześniu, od fazy kwalifikacji.

Jak podobało Wam się finałowe starcie?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię