Strona głównaWiadomościIntel Core i7-8700K przetestowany w Cinebench R15. Jak sobie poradził?

Intel Core i7-8700K przetestowany w Cinebench R15. Jak sobie poradził?

Nadchodzący, 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-8700K został przetestowanych w bardzo popularnym benchmarku Cinebench R15. Jak sobie poradził? Może powiedzieć, że rewelacyjnie.

Cinebench R15 to jeden z najpopularniejszych benchmarków do testowania wydajności procesorów. Pozwala sprawdzić ich moc obliczeniową dla jednego oraz wszystkich rdzeni i porównać z wieloma innymi układami. Teraz pod lupę wzięto 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-8700K z serii Coffee Lake. Trzeba przyznać, że nadchodzący układ już przed premierą prezentuje się bardzo smakowicie.

W teście jednego rdzenia procesor zdeklasował swoich rywali. Uzyskał wynik aż 196 punktów, dzięki czemu wyprzedził między innymi model Core i7-7700HQ oraz wiele innych układów, także HEDT. Oczywiście uzyskał też wynik lepszy od swojego poprzednika, czyli Core i7-7700K. Podobnie ma się sytuacja w przypadku testu wielordzeniowego, w którym procesor dzielnie stawia czoła starszym układom HEDT, a nawet 12-rdzeniowemu Intel Xeon X5650. To pokazuje, jak duży postęp ma szansę się dokonać przy okazji premiery 8. generacji o kodowej nazwie Coffee Lake.

W jaki sposób Intelowi udało się uzyskać taki skok wydajnościowy? Przede wszystkim nowe procesory będą miał więcej rdzeni. W przypadku układów Core i7 mówimy o 6 jednostkach fizycznych i 12 logicznych. Poza tym 8700K ma o 4 MB więcej pamięci cache trzeciego poziomu oraz nową technologię Turbo Boost Max 3.0. Nie można też zapominać o usprawnionej architekturze. To wszystko przełożyło się na dużo lepsze wyniki. Ciekawe, jak Core i7-8700K poradzi sobie w grach.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię