Strona głównaGryAktualnościIt Takes Two ma 36 tys. równoczesnie grających graczy. Niemal połowa gra...

It Takes Two ma 36 tys. równoczesnie grających graczy. Niemal połowa gra za darmo

It Takes Two, jak sam tytuł wskazuje, jest grą kooperacyjną, która wymaga gry z drugą osobą. Jej popularność stale rośnie, częściowo dzięki sprytnemu zabiegowi twórców.

Szybko po premierze ITT stała się najlepiej jak do tej pory ocenianą grą 2021. Wzbiła się na szczyty list sprzedaży Steama i obecnie ma już na koncie 36 tysięcy równocześnie grających w ten tytuł graczy. Jednak połowa z tej liczby gra… za darmo. Dlaczego?

It Takes Two

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych gier co-opowych tej samej firmy (Hazelight), nowy tytuł oferuje darmowy dostęp dla drugiej osoby. Oznacza to, że jeśli mamy grę, to możemy zaprosić kogokolwiek do zabawy – druga osoba nie musi wtedy płacić za swoją kopię gry. Podobnie było już chociażby w przypadku A Way Out.

Zobacz: It Takes Two – recenzja gry

Co ciekawe, strony takie jak SteamDB rozpoznają darmowy dostęp jako osobną grę, dzięki czemu wiemy, że w zakupioną kopię gra około 21,5 tysiąca osób, natomiast poprzez dostęp – 15,8 tys. Oznacza to, że po zsumowaniu tych liczb, It Takes Two jest pośród 30 najczęściej ogrywanych gier.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię