Strona głównaEsportIzak nie obronił tytułu ASUS ROG Community Challenge. Przegrana Polaków w finale...

Izak nie obronił tytułu ASUS ROG Community Challenge. Przegrana Polaków w finale z teamem friberga

Izakowi i jego kolegom niewiele zabrakło do obrony tytułu w drugiej edycji turnieju ASUS ROG Community Challenge. W finałowym starciu jednak lepsza okazała się drużyna ze Szwecji, prowadzona przez friberga.

Pierwsza mapa wypadła dla Polaków całkiem nieźle, chociaż jej początek należał do Szwedów. Z wyniku 7:2 dla drużyny friberga Polacy potrafili wyciągnąć wynik do pierwszej połowy na 8:7. Po zamianie stron znowu straciliśmy kilka pierwszych rund, ale przy 11:7 rozpoczął się comeback Team IzakOOO. Ostatecznie Traina zakończyliśmy z wynikiem 16:13.

Na Mirage to Polacy zaczęli od wygranej pistoletówki i kolejnych rund. Jednak przy stanie 4:0 i rundzie force Szwedów to nasi przeciwnicy okazali się lepsi i szybko doprowadzili do remisu, po czym zabrali się do kolekcjonowania kolejnych punktów. Tym sposobem to oni kończyli 1. połowę z wyraźnym prowadzeniem 10:5. W drugiej połowie zobaczyliśmy jednak o wiele bardziej wyrównaną walkę, choć cały czas Team friberga utrzymywał kilku punktową przewagę – aż do stanu 14:11, który przerodził się w remis po 14. Ostatecznie rozstrzygnięcie na Train przyniosła dopiero dogrywka, w której lepsi okazali się Szwedzi.

Na Cache pierwszą pistoletówkę, jak i dwie kolejne rundy zdobyli nasi przeciwnicy. Kolejna wpadła na konto teamu Izaka, ale była to tylko jedna runda w tej części spotkania – kolejne znowu zdobyli podopieczni friberga. Do końca pierwszej połowy udało nam się zdobyć jeszcze kilka pojedynczych rund, tak więc wynik na koniec 1. połówki wyglądał jak na poprzedniej mapie – 10:5 dla Szwedów. Niestety druga kompletnie nie poszła po myśli Polaków, nie zdobyli w niej ani jednego punktu, co doprowadziło do przegranej w finale całego turnieju.

Finał ASUS ROG Community Challenge:

Team IzakOOO vs. Team friberg – 1:2 (16:13, 16:19, 5:16)

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię