Strona głównaGryAktualnościPowstaną gry na podstawie rewelacyjnych książek fantasy Jacka Piekary

Powstaną gry na podstawie rewelacyjnych książek fantasy Jacka Piekary

Jacek Piekara to jeden z najbardziej znanych i cenionych autorów fantasy w Polsce. Stworzył on „Cykl Inkwizytorski”, który opowiada o Mordimerze Madderdinie. Teraz ten sam bohater zostanie wykorzystany w grach.

Jacek Piekara podpisał list intencyjny z wrocławskim studiem The Dust. W ciągu 3 miesięcy obie strony mają dojść do porozumienia i podpisać umowę na stworzenie gier na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego”. Jeśli nie znacie tych powieści, to powinno Wam wystarczyć tylko to, że w nich Jezus Chrystus s chodzi z krzyża, aby mścić się na swoich oprawcach. Robi to między innymi rękami głównego bohatera książek – Mordimera Madderdina, który często bywa niezwykle brutalny i bezwzględny. Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Na ten moment nie wiadomo, na jakich platformach miałaby ukazać się gra. Zresztą do jej powstania jest jeszcze bardzo daleko, chociaż obie strony są otwarte na współpracę. Pamiętajcie też, że The Dust daleko do poziomu i rozmachu CD Projekt Red, więc nie wymagajcie zbyt wiele. Wrocławskie studio do tej pory tworzyło gry reklamowe (np. dla Kubusia), mobilne oraz VR. Rynek dobrze zareagował na te informacje i cena akcji polskiej spółki skoczyły o ponad 13% w górę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię