Strona głównaWiadomościJak bogaty jest Gabe Newell?

Jak bogaty jest Gabe Newell?

Platforma cyfrowa, studio deweloperskie i mikrotransakcje. Można długo dyskutować co najbardziej zaprocentowało. Jedno jest pewne – wszystkie te małe banknociki sumują się w dosyć okrągłą kwotę. Jaką? Podpowiemy. W dolarach amerykańskich liczoną. 

Gabe Newell. Człowiek-legenda w gamingowym świecie. Czy ktoś nie kojarzy kim jest na codzień? Widzę jakąś rękę w tłumie… Pewnie ściemnia, ale przypomnę dla pewności. Dawniej pracownik Microsoftu, który w połowie lat dziewięćdziesiątych dokonał złotej decyzji. Postawił na gry zakładając studio deweloperskie – Valve Software a kilka lat później – stworzył podwaliny pod definicję słowa cyfrowa dystrybucja. Dał życie platformie Steam.

Od tamtej pory jego kariera, sława i pieniądze zaczęły przyrastać w coraz większym tempie. Sprzedaż gier w wersji cyfrowej setkom milionów graczy na całym świecie napchała portfel, a pojawienie się w nowszych produkcjach mikrotransakcji z pewnością spowodowało rozerwanie paru z nich. Są pewnie tutaj tacy, którzy niespecjalnie go lubią. Niezależnie jednak od charakteru emocji należy się temu człowiekowi szacunek. Zaczął od zera, podjęte decyzje okazały się strzałem w dziesiątke a ryzyko opłaciło się.

Jak bardzo?

Ranking Forbes 400, który przybliża nam majętność czołówki amerykańskich obywateli uplasował GabeNa na 97 miejscu. Daleko? Hmm, popatrzmy na nazwiska znajdujące się ledwo kilka pozycji niżej…

George Lucas? Steven Spielberg? Może Donald Trump? Kojarzycie firmę Uber? Yahoo? New Balance? Wal-Mart? Mimo, że propozycje te powinny sugerować jeszcze wyższe lokaty – NOPE

No dobra, do konkretów. Ile Gabe Newell zarobił na wydaniu serii Half-Life, Portal, Counter-Strike, Dota 2 czy Team Fortress wrzucając do jednego worka również platformę Steam i zyski z czapek i pomalowanych karabinów?

5,5 miliarda USD (słownie: milion pięćset sto dziewięćset… żenujący żart redaktora)

A patrząc na tempo rozwoju Steam… Pozycja ta wzmocni się.

Z taką ciekawostką żegnam was, a na otarcie łez przez myśli o utraconych skórkach… Dostarczam mema.

Źródło: overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię