Strona głównaGryAktualnościJaka przyszłość FIFY? Wkrótce poznamy plany EA na EA Sports FC!

Jaka przyszłość FIFY? Wkrótce poznamy plany EA na EA Sports FC!

Jeszcze w połowie lipca poznać mamy szczegóły dotyczące premiery EA Sports FC. Przypominamy, że ze względu na brak porozumienia Electronic Arts z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej nie ujrzymy w tym roku na rynku FIFY 24.

 W ubiegłym roku trwały intensywne rozmowy między Electronic Arts a Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej na temat przedłużenia licencji na nowe odsłony gry FIFA. Niestety tym razem wymagania finansowe piłkarskich działaczy okazały się nie do zaakceptowania dla EA i wraz z końcem FIFY 2023 są zmuszeni zakończyć współpracę z federacją. Studio bardzo szybko zapowiedziało jednak, iż choć nie otrzymamy w tym roku nowej części FIFA to zrobi wszystko, by zastąpić fanom kultową grę piłkarską, wydając jej odpowiednik pod nazwą EA Sports FC.

O EA Sports FC póki co nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Jak dotychczas do sieci nie wyciekł nawet najmniejszy zwiastun z gameplay’em. To zmienić się może jednak już w lipcu, albowiem według Toma Hendersona EA szykuj oficjalną prezentację gry. Najprawdopodobniej właśnie wtedy dowiemy się, czy gra EA Sports FC będzie w stanie w jakiś sposób zrekompensować nam brak FIFY 2024. Dużą niewiadomą jest również to, jak EA dogadało się z samymi klubami piłkarskimi jeżeli chodzi o prawo do wizerunku piłkarzy, bowiem wcześniej niewątpliwie sporą rolę w negocjacjach odgrywała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię