Strona głównaWiadomościJeden z podwykonawców potwierdza - nowe karty w trzecim kwartale

Jeden z podwykonawców potwierdza – nowe karty w trzecim kwartale

Wygląda na to, że wcześniejsze doniesienia znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Hsu Wen-feng, prezes firmy Power Logic, przyznał, że nowe karty graficzne zadebiutują już w trzecim kwartale tego roku, czyli między lipcem a wrześniem.

Skąd Hsu Wen-feng może mieć takie informacje? Jego firma jest największym dostawcą wentylatorów do kart graficznych. Zamówienia składają u nich praktycznie wszyscy czołowi producenci na świecie. Zdecydowanie większość przychodów Power Logic pochodzi właśnie ze sprzedaży wentylatorów.

Wen-feng podziewał, że spodziewa się znaczącego wzrostu liczby zamówień w trzecim kwartale tego roku w związku z premierą nowej generacji kart Nvidia oraz AMD. O ile w przypadku Zielonych sprawa wydaje się oczywista, o tyle nie wiadomo dokładnie o jakie modele miałoby chodzić w przypadku Czerwonych. Być może będą to konstrukcje skierowane do profesjonalistów, a nie graczy.

Premiera w trzecim kwartale tego roku byłaby zgodna z wcześniejszymi plotkami. Jednak pojawiło się ostatnio kilka nieciekawych informacji, według których prezentacja miałaby się opóźnić. Po pierwsze, z planów Hot Chips 30 usunięto konferencję Nvidii, na której miałaby być mowa o nowych kartach. Poza tym jeden z producentów miał zwrócić aż 300 tys. procesorów graficznych obecnej generacji. No cóż… czas pokaże.

Źródło: DigiTimes

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię