Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeJest petycja o nazwanie ulicy w Warszawie imieniem Sir Clive'a Sinclaira

Jest petycja o nazwanie ulicy w Warszawie imieniem Sir Clive’a Sinclaira

Tegoroczna edycja Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 będzie wyjątkowa. Impreza powraca do tradycyjnej formy, a tematycznie nawiązywać będzie do dorobku i spuścizny legendarnego wynalazcy Sir Clive’a Sinclaira – architekta komputera ZX Spectrum, który zmarł w tym roku.

Festiwal Gier Pixel Heaven 2021 odbędzie się w dniach 8-10 października w Warszawskiej Szkole Filmowej i Kinie Elektronik. Polscy twórcy gier wideo, przedstawiciele sektora IT, fani oraz sami gracze będą mieli okazję wspólnie oddać hołd i pożegnać Clive’a Sinclaira, którego dorobek stał się motywem przewodnim wydarzenia.

Sinclair przetarł szlaki zarówno w dziedzinie zegarków elektronicznych, kalkulatorów, jak i przenośnych odbiorników telewizyjnych, a nawet skonstruował pionierski elektryczny pojazd trójśladowy C5. Dla entuzjastów świata gier znany jest przede wszystkim z mikrokomputerów, z których najbardziej rozpoznawalny jest osławiony ZX Spectrum.
W ramach wydarzenia zorganizowana zostanie specjalna przestrzeń pełna sprzętu i gadżetów związanych z produktami firm Sinclair Radionics i Sinclair Research. Sala zwana ZX Hall to miejsce, w którym będzie można usiąść, odpocząć i powspominać historię urządzeń Sinclaira. Znajdą się tam nie tylko oryginalne maszyny, ale także klony ZX Spectrum z całego świata, jak i różnego rodzaju pamiątki związane z komputerami Clive’a – literaturę, dema, gry i filmy.

W sali ZX HALL będzie można złożyć podpis pod petycją o przyznanie imienia Sir Clive’a Sinclaira jednej z warszawskich ulic bądź skwerów. Pismo zostanie przekazane władzom Warszawy po zakończeniu Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię