Strona głównaWiadomościJeszcze w czerwcu mają zadebiutować procesory Intel Kaby Lake-X i Skylake-X

Jeszcze w czerwcu mają zadebiutować procesory Intel Kaby Lake-X i Skylake-X

Według chińskiego serwisu BenchLife, który słynie z ujawniania wielu przecieków, Intel zamierza przyspieszyć premierę procesorów Kaby Lake-X oraz Skylake-X dla platformy HEDT.

Procesory Intel Kaby Lake-X, Skylake-X oraz chipset X299, czyli platforma Basin Falls, początkowo miała zadebiutować na przełomie lipca i sierpnia. Okazuje się jednak, że firma postanowiła przyspieszyć premierę. Tak donoszą acjatyccy dziennikarze z serwisu BenchLife. Ich zdaniem Intel zaprezentuje nowe układy na targach Computex 2017, które odbywają się w dniach od 30 maja do 3 czerwca. Niecały miesiąc później procesory mają pojawić się na sklepowych półkach.

Zarówno Kaby Lake-X, jak i Skylake-X mają wykorzystywać nową podstawkę LGA 2066. Jednak tym razem nowa platforma HEDT ma być dość nietypowa, ponieważ w ofercie mają pojawić się także modele przystosowane na rynek konsumencki. Z jednej strony Intel planuje nawet 10-rdzeniowe procesory Skylake-X, a z drugiej strony portfolio producenta ma się powiększyć także o 4-rdzeniowe modele Kaby Lake-X. Bardziej wydajne mają obsługiwać pamięci czterokanałowe i 44 linie PCI-Express. Słabsze to z kolei pamięci dwukanałowe i 16 linii PCI-Express, więc w praktyce niewiele będą się różnić od zwykłych procesorów Kaby Lake.

Nie wiadomo, co skłoniło Intela do przyspieszenia premiery nowych układów. Najprawdopodobniej winne temu jest AMD, które również ma w planach procesory AMD Ryzen HEDT z 12, a nawet 16 rdzeniami. Czerwoni chcą je zaprezentować w połowie roku i Intel najwyraźniej nie chciał być w tyle. Trzeba jednak pamiętać, że to na razie tylko plotki i wciąż musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie.

Źródło: BenchLif

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię