Strona głównaWiadomościJuż dziś możecie przetestować swoje maszyny z myślą o nowym World of...

Już dziś możecie przetestować swoje maszyny z myślą o nowym World of Tanks

Pod koniec zeszłego roku, podczas finałów ligi Wargaming.net, producent World of Tanks zapowiedział sporo zmian w swoim głównym, esportowym tytule. Jedną z nich miało być przejście na nowy silnik graficzny. Teraz wiemy już nieco więcej na ten temat.

World of Tanks w wersji 1.0, a co za nim idzie – nowy silnik graficzny pojawi się już w tym miesiącu. Autorzy zapowiadają, że będzie to najpotężniejsza aktualizacja od czasu gdy World of Tanks ujrzało światło dzienne. Wargaming oddał właśnie do dyspozycji graczom narzędzie, które powinno pozwolić im przetestować swoje maszyny pod kątem nowej wersji. Można je pobrać ze strony http://wotencore.net/. Jest to samodzielna aplikacja enCore, która pozwoli wybrać jeden z trzech poziomów grafiki, a ponad to różne rozdzielczości oraz poziomy antyaliasingu. Program działa na zasadzie benchmarka, który przez 3 minuty będzie wyświetlał na ekranie naszego komputera animacje na nowym silniku gry. Po jego zakończeniu otrzymamy podsumowanie w postaci punktów oraz sugerowanych detali dla pełnej wersji gry.

Nowy silnik, Core, opracowywano przez ostatnie cztery lata. Zastosowano w nim między innymi:

– nowe, poprawione oświetlenie (technologia globalnej iluminacji)
– poprawiony teren (nowe obszary, doszlifowane tekstury, odkształcenia terenu, wpływ wody)
– sama woda ma być również dużo bardziej realistyczna
– dopracowana flora i jej kontakt z pojazdami
– nowe skyboxy i cienie
– poprawione zniszczenia obiektów (oparte na silniku Havoc)
– dopracowane efekty końcowe

Twórcy nie zapomnieli również o odpowiedniej optymalizacji. Szczególnie mają to odczuć posiadacze komputerów z niższej półki, u których nowa wersja ma działać sprawniej niż aktualna. Dodatkowe informacje o aktualizacji 1.0 można zdobyć pod adresem: https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/update-1-0-beta-3/

A jak Wasze wyniki?

Źródło: Wargaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię