Strona głównaWiadomościJuż wiadomo, jakie pamięci będą miały nowe karty Nvidia GeForce

Już wiadomo, jakie pamięci będą miały nowe karty Nvidia GeForce

Coraz bliżej. Już za chwilę powinna odbyć się premiera nowej serii kart graficznych Nvidia GeForce. To, czego na ten moment możemy być pewni, to rodzaju wykorzystanych w urządzeniach pamięci VRAM.

To już pewne, że w nowych kartach graficznych wykorzystane zostaną pamięci GDDR6. Co więcej, wiemy kto wyprodukuje moduły. Wybór Nvidii padł na SK Hynix, czyli jednego z liderów rynku. Obie marki podpisały stosowne umowy, co przy okazji wpłynęło pozytywnie na wartość producenta pamięci. Wycena akcji SK Hynix po ogłoszeniu porozumienia podskoczyły aż o 6 procent.

Na co dokładnie możemy liczyć w nowych kartach? SK Hynix ma w swojej ofercie dwa rodzaje pamięci GDDR6, które powinny zainteresować Nvidię. Szybsze działają z prędkości 14 Gbps przy napięciu wynoszącym 1,35 V. Wolniejsze oferują 12 Gbps, ale przy napięciu 1,25 V. Biorąc pod uwagę, że już GDDR5X osiągały 11 Gbps, to Zieloni powinni raczej zdecydować się na szybszy wariant, przynajmniej w wydajniejszych modelach.

Jednak z pamięciami może być pewien problem. Na ten moment SK Hynix dysponuje jedynie modułami o pojemności 8 Gb. Nie wiadomo czy Nvidia zdoła pomieścić ich tyle, aby w najdroższych kartach zaoferować aż 16 GB VRAM. Może to być bardzo kosztowna opcja. Czas pokaże, co dokładnie zaprezentują Zieloni.

Źródło: Applaus

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię