Strona głównaWiadomościRozrywkaKapitan Bomba powróci? CDA wykupiło prawa do serialu

Kapitan Bomba powróci? CDA wykupiło prawa do serialu

Fani serialu animowanego Kapitan Bomba po wielu latach mogą doczekać się nowych odcinków. Prawa do kreskówki Bartosza Walaszka należący dotychczas do 4Fun Media wykupiła spółka CDA.

Jeżeli tak jak ja jesteście fanami serialu o przygodach kapitana Tytusa Bomby i jego Ekipy Sabastiana Bąka i Janusza z domu Sram (szlacheckie nazwisko), to z pewnością zainteresuje Was informacja, że CDA wykupiło prawa do produkcji. Wygląda więc na to, że skończyła się długa kołomyja związana z prawami autorskimi i Bartosz Walaszek będzie mógł stworzyć kolejne odcinki.

O fakcie wykupienia praw autorskich poinformował serwis cda.pl. Firmy zawarły umowę, na mocy której CDA przejęła wszystkie prawa autorskie i majątkowe do wszystkich wyprodukowanych animacji z serii Kapitan Bomba, Laserowy gniew dzidy i Kaliber 200 Volt. Co więcej, CDA nabyło również prawa do filmów Kutapokalipsa i Zemsta Faraona.

Kwota transakcji pozostaje jednak tajemnicą. Najważniejsze jednak, że wszystkie produkcje będą dostępne na YouTube oraz cda.pl. Użytkownicy CDA Premium będą mogli oglądać kreskówki bez cenzury i w lepszej jakości.

Zobacz: Wiedźmin drinking game – imprezowa gra na postawie serialu

Najlepsze jednak na koniec, rzecznik prasowy CDA Wolfgang Laskowski poinformował, że seria o Kapitanie Bombie będzie się rozwijać. Możemy zatem spodziewać się kolejnych odcinków.

Kapitan Bomba ma wielu oddanych fanów, to niemal klasyka w dorobku Bartka Walaszka. Społeczność skupiona wokół tych produkcji jest bardzo silna i liczna, a my chcemy ją jeszcze rozwijać. Chcemy w projekt tchnąć nowe życie i przejęcie praw od 4Fun Media to pierwszy krok w tym kierunku.

Zobacz: Harry Potter doczeka się kolejnego filmu? Internet huczy od plotek o szczegółach

CDA przejął również sklep z gadżetami z serialu oraz profil Kapitana na Facebooku. Nie pozostaje zatem podsumować tego inaczej jak: Walaszek, grubasie na…. kolejne odcinki Kapitana Bomby!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię