Strona głównaRecenzjeAkcesoriaKiedy trzeba wyruszyć w podróż - plecaki gamingowe Acer

Kiedy trzeba wyruszyć w podróż – plecaki gamingowe Acer

Kiedy kilka dni temu publikowaliśmy poradnik z najfajniejszymi naszym zdaniem prezentami walentynkowymi, jedną z moich sugestii był plecak Acera. Obiecałem Wam wtedy gruntowny test tego akcesorium. A ponieważ do naszej redakcji przybył nie jeden, a dwa plecaki – poniżej znajdziecie moje wrażenia z korzystania z obu.

Modele, które do nas przybyły to większy – Predator Gaming Utility oraz jego mniejszy kolega – Acer Predator Hybrid Backpack. Różnice między nimi widać już na pierwszy rzut oka. Predator Gaming Utility to prawdziwa torba podróżna, do której można zmieścić mnóstwo niezbędnych przedmiotów, podczas gdy Hybrid to bardziej wersja “na co dzień”. Wymiary większego to 520 x 355 x 203 mm, natomiast mniejszy charakteryzuje się wymiarami: 500 x 325 x 190 mm.

Predator Hybrid przystosowano do przewożenia laptopów o maksymalnej przekątnej ekranu 15,6”, natomiast Predator Utility zmieści do 17,3” – natomiast nie ma problemu, by w jednej z kieszeni przewieźć nawet laptopa o przekątnej 13 cali. Wersja Hybrid ma dwie oddzielne, główne komory, natomiast Utility jedną, ale podzieloną na dwie części kieszenią. Oprócz tego plecaki dysponują mnóstwem dodatkowych schowków, które pozwolą na bezpieczne przewożenie najróżniejszych akcesoriów o różnych gabarytach. Najciekawszym moim zdaniem rozwiązaniem, które cechuje oba produkty, jest schowek w ich dolnej części. Producent stworzył go z myślą o przewożeniu zasilacza, a wersja Hybrid otrzymała nawet dodatkową część, w której schować można… buty (przynajmniej tak reklamuje to Acer). Oczywiście schowki te możemy wykorzystać na wiele różnych, innych sposobów. Oprócz tego mamy małe kieszonki w tylnej części – w wersji Hybrid jest to pojedyncza kieszeń, Utility natomiast dysponuje mnóstwem przegródek, pozwalających na przewożenie i utrzymanie porządku w drobnych kablach, słuchawkach, itp. Utility wyposażono również w sporej wielkości komory po bokach. Swoją drogą, plecak ten doskonale sprawdza się jako “bagażnik” dla wózka, co doskonale widać na wykonanych przeze mnie zdjęciach.

Oba plecaki wykonano z wodoodpornego materiału, a dodatkowo sposób zamykania głównych komór Utility przypomina pokrywę z charakterystycznym “daszkiem”, która zabezpiecza przed ewentualnym przeciekaniem wody przez zamki.

Nie będę tutaj wspominał o tak oczywistych kwestiach jak regulacja pasków czy miękki, oddychający materiał chroniący nasze plecy, bo to standard w plecakach z wyższej półki, natomiast bardzo przypadł mi do gustu design obu plecaków.

Minusy? W przypadku Utility sposób jego otwierania (ta wspomniana “pokrywa”) czasem utrudnia dostanie się do środka, oprócz tego przydałaby się może nieco lepsza “organizacja przestrzeni” w jego głównej komorze. Tak naprawdę oprócz kieszeni, mocowanej paskiem, oraz dodatkowego paska na słuchawki, reszta tej części to jeden, wielki worek. Przydałyby się na przykład jakieś przegródki lub dodatkowa siatka na mniejsze przedmioty, które nie zmieściły się w kieszonce z tyłu. Kwestią dyskusyjną może być też w jego przypadku cena, w niektórych sklepach sięgająca 400 złotych. Jeśli chodzi o Hybrid to minusów właściwie nie ma, poza oczywistą mniejszą pojemnością, która i tak robi wrażenie jak na gabaryty tego plecaka. Oprócz tego producent chwali się w nim “otworem na wyjście słuchawkowe” – dedykowaną kieszonkę znalazłem, ale dziurki na przepuszczenie kabla – już nie.

Jeśli szukacie plecaków na podróże i na co dzień – z komputerem lub bez, a przy okazji nie przestraszycie się ceny wersji Utility, to jeden z opisywanych plecaków na pewno przypadnie Wam do gustu. Ja z pewnością z wersją Utility nie zamierzam się już rozstawać.

Ocena: 8/10

 

Zalety

  • Pojemność
  • Wodoodporność
  • Solidność wykonania i wytrzymałość
  • Ilość schowków i kieszonek
  • Design, szczególnie w większej wersji

Wady

  • Główna komora Utility to jeden wielki “worek”
  • Cena wersji Utility
  • Nijakie postacie głównych złych
  • Gdzie jest ten reklamowany otwór na słuchawki w wersji Hybrid?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię