Strona głównaWiadomościKilka modeli procesorów Intel Core i9 pojawi się jeszcze w tym roku

Kilka modeli procesorów Intel Core i9 pojawi się jeszcze w tym roku

Najmocniejsze procesory ze stajni Intela ujrzą światło dzienne do końca bieżacego roku. Konsumenckie żniwa rozpoczną się w październiku wraz z premierą procesorów i9-7980XE, i9-7960X i i9-7940X, a dwa miesiące wcześniej na rynek zawita i9-7920X.

18-rdzeniowy potwór Intel Core i9-7980XE przez swoją cenę $1999 nie znajdzie zbyt wielu odbiorców wśród typowych graczy, ale tu trzeba podkreslić, że ów model był opracowywany dla bardziej wymagających użytkowników. W szczególności dla osób parających się pracą w multimediach aniżeli rozrywką. Dzięki zastosowaniu technologii Turbo Boost 3.0, zegary rdzenia procesorów skoczą do 4,5 GHz, toteż ich moc bardziej przyda się w centrach informacji i w zaawansowanych aplikacjach wymagajacych dużej wydajności. Ponieważ oferuje niesamowicie dużą moc obliczeniową, nie trzeba chyba mówić, że to bydle zażąda od własciciela sporej dawki energii. Bez 165 W wolnego zasilania nie ma co do niego podchodzić. 

Kolejnym modelem jest i9-7960X, który ma 16 rdzeni fizycznych i 32 wątki. Również jest bezkonkurencyjny w świecie elektronicznych mózgów. Ba, jedynie najlepsza bestia od AMD może dorównać mu mocą. Mowa o 16-rdzeniowym Ryzenie Threadripper 1998X. AMD nie oszacowało jeszcze ceny za swoje dzieło, za to Intel napisał już na kartce swoje żądania i nie są wcale tak małe. Za i9-7960X zapłacimy 1699 dolarów.

Ostatnim procesorem, który będzie miał premierę w okolicach października, jest i9-7940X. I tak jak jego silniejsi bracia, jest szykowany przede wszystkim dla firm zajmujących się tworzeniem treści multimedialnych, a więc dla twórców i deweloperów wszelkich branż, gdzie narzędziem pracy jest mocny komputer. Wyceniony na 1399 dolarów procesor może zaoferować 14 rdzeni fizycznych i 28 logicznych. Tu również wykorzystano technologię Turbo Boost 3.0, aby wyrychtować moc rdzeni do 4,5 GHz. Zagadką pozostaje bazowa częstotliwość rdzenia, ale nie powinna być ona niższa od 3,0 GHz. Wszystkie z wymienionych modeli mają charakteryzować się wysoką liczbą pamięci podręcznej oraz obsługą pamięci RAM DDR-2666.

Zanim te trzy modele trafią do wolnego obiegu, w sierpniu czeka nas premiera 12-rdzeniowej i9-7920X. Tak jak pozostali bohaterowie intelowskiej historii, został stworzony w oparciu o architekturę Skylake-X i podczas obciążenia bez problemu osiągnie moc 4,5 GHz. Do swobodnej pracy wymagać będzie płyty głównej obsługującej najnowszy chipset Intela X299 oraz 140 W energii. I w tym przypadku producent nie pozostawia złudzeń graczom, którzy liczyli na niską cenę. Aby zapoznać się z i9-7920X potrzeba $1189.  

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię