Strona głównaGryAktualnościKillzone: Mercenary - wyłączenie serwerów oznacza koniec multiplayera?

Killzone: Mercenary – wyłączenie serwerów oznacza koniec multiplayera?

Killzone: Mercenary było jedną z gier na PS Vitę z rozwiniętym multiplayerem. Wygląda jednak na to, że dzisiaj chyba historia tego trybu się kończy.

Gracze, którzy próbowali pograć dzisiaj w trybie multiplayer Killzone: Mercenary, trafiali na błąd. Sytuacja została szybko wyjaśniona przez oficjalny support PlayStation – serwery zostały wyłączone. Nie wiadomo jednak do końca, czy jest to wyłączenie na zawsze czy usługa może zostać jeszcze uruchomiona. Tryb multiplayer nadal bowiem jest wymieniany jako jedna z cech gry na oficjalnej stronie sklepu PlayStation.

Zobacz: Horizon: Zero Dawn 2 – następca hitu na ma być wzorem grafiki w branży

Killzone: Mercenary pojawiło się na PlayStation Vita w 2013 roku, kilka miesięcy przed oficjalną premierą, przeznaczonego na PS4, Killzone: Shadow Fall. Były to dwie ostatnie gry z serii, a twórcy z Guerilla Cambridge najpierw przerzucili się na projekty VR, by finalnie całkowicie się zamknąć. Niektórzy z ich pracowników przenieśli się do Guerilla Games i stworzyli Horizon: Zero Dawn. Aczkolwiek zakończenie ostatniej gry daje nadzieję, że seria jeszcze kiedyś zagości na konsolach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię