Strona głównaGryAktualnościKolejna gra twórców Dishonored 2 będzie usługą nastawioną na mikropłatności

Kolejna gra twórców Dishonored 2 będzie usługą nastawioną na mikropłatności

Wygląda na to, że kolejna gra studia Arkane Lyon będzie nastawiona na mikropłatności i zarabianie na wszystkim, na czym się da. Deweloper odpowiedzialny za Dishonored 2 zatrudnia poszukuje właśnie specjalisty od monetyzacji.

W sieci pojawiło się ogłoszenie zamieszczone przez francuskie studio Arkane Lyon z ofertą pracy dla specjalisty od monetyzacji, który będzie pracował z kilkoma zespołami w celu zarządzania funkcjami monetyzacji w nadchodzących tytułach. Do obowiązków kandydata będzie należał rozwój i zarządzenie komponentami ekonomii / monetyzacji w grze, projektowanie funkcji gier, które zarabiają i ponownie angażują graczy w sposób przyjazny dla konsumenta. Ponadto do obowiązków nowego pracownika będzie należało prowadzenie inicjatyw na rzecz monetyzacji bazy klientów.

Zobacz: Anthem będzie miał genialne mikropłatności. Aż ciężko w to uwierzyć

Ogłoszenie nie jest zaskakujące, jeżeli chodzi o samą branżę gier, jednak będzie stanowiło dużą zmianę w strategii Arkane Lyon. Do października siostrzane studio Arkane Austin brało udział głównie w projektach dla wielu graczy, ale to się zmieniło, gdy Arkane Lyon rozpoczął zatrudnianie testerów jakości z doświadczeniem w GAaS (gry jako usługa). Wiele innych studiów wewnętrznych Zenimax, firmy matki, w tym Bethesda, id Software i MachineGames w ostatnich latach skupiało się na grach wieloosobowych.

Zobacz: Mikropłatności level master – dolar za kropkę celownika w Black Ops 4

W skrócie oznacza to, że nowa gra Arkyne Lyon będzie zawierała mikropłatności i będzie traktowana jako usługa. Na razie niewiele wiadomo na temat tego, czym może być kolejny projekt. Raczej mało prawdopodobne, że będzie to kolejny Dishonored czy Prey. Możemy się spodziewać, że pierwsze informacje o nowym tytule dostaniemy w połowie tego roku. Gdy tylko dowiemy się czegoś w temacie tamy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamesn
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię