Strona głównaEsportKolejne badania potwierdzają – esport rośnie w siłę z każdym rokiem

Kolejne badania potwierdzają – esport rośnie w siłę z każdym rokiem

Coraz więcej firm stara się zgłębić temat esportu. Kolejne ciekawe badania na ten temat przedstawił PayPal, we współpracy z firmą SuperData.

Raport PayPala i SuperData pojawia się rok w rok i za każdym razem pokazuje spore wzrosty wartości esportowego rynku. Tym razem ocenia się ją na 253 miliony dolarów, z czego największe udziały ma Rosja – 38 milionów dolarów. Natomiast na rok 2018 przewiduje się skok do poziomu aż 325 milionów dolarów. Doskonale w tym zestawieniu wypada Polska – nasz rynek wycenia się na około 10 milionów dolarów, dzięki czemu wyprzedzamy takie kraje jak Włochy, Holandia czy Hiszpania. Na rok 2018 przewiduje się wzrost wartości naszego rynku o około 22% – to powinno nam po raz kolejny uciec niektórym krajom Europy, na przykład wspomnianym już Włochom. 

Esportem w Europie interesuje się w ten czy inny sposób około 27 milionów osób, a Polacy to około miliona spośród nich. Autorzy raportu przewidują, że do końca 2019 roku ich liczba w Polsce wzrośnie niemal o połowę, w porównaniu do roku 2017. 

Jeśli chodzi o wiek fanów esportu – tu nie ma zaskoczenia. Nie raz różne badania mówiły, że największe ich grono wcale nie leży wśród osób najmłodszych. Jeśli wydawało się wam, że kibicami i fanami esportu są nastolatkowie – potwierdza się, że niekoniecznie musi tak być. 43% to ludzie w wieku od 18 do 24 lat, a druga największa grupa to osoby w wieku od 24 do 34 roku życia – stanowią oni 27%. Cieszy również wzrost zainteresowania esportem wśród kobiet – W 2017 roku odsetek kobiet w esporcie wynosił 24%. 

Najciekawsze wnioski z badania możecie zobaczyć na infografikach pod tekstem. Co sądzicie o przedstawionych wynikach? Coś Was w nich zaskoczyło?

Źródło: PayPal

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię