Strona głównaWiadomościKolejne monitory z zakrzywionymi ekranami od MSI

Kolejne monitory z zakrzywionymi ekranami od MSI

MSI zaprezentowało na targach CES 2018 monitory Optix MPG – nowę serię, która – podobnie jak poprzednie z tej rodziny – posiadają coraz bardziej popularne, zakrzywione ekrany. Zobaczmy co dokładnie oferują.

W skład serii MPG wchodzą dwa modele, oba o przekątnej 27 cali. Są to MPG27C oraz MPG27Q. Oferują panele VA i krzywą 1800R. Jako, że są przeznaczone dla graczy, ich częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz, a czas reakcji – 1 ms. To, co je od siebie odróżnia, to natywna rozdzielczość. W przypadku modelu MPG27Q jest to WQHD 1440p, natomiast MPG27C to ekran 1080p.

Na targach CES 2018 oba modele otrzymały nagrodę innowacyjności CES 2018 Innovation Award Honoree. Otrzymały ją między innymi za wbudowany system firmy SteelSeries – GameSense. Krótko mówiąc, są to specjalne, programowalne strefy RGB z przodu urządzenia, które reagują zgodnie z wydarzeniami w grze. Również tył urządzenia posiada oświetlenie RGB. Inną, ciekawą cechą tych monitorów jest kąt widzenia, wynoszący niemal 178 stopni. Producent zapewnia, że dzięki temu łatwo stworzymy z nich ścianę wyświetlaczy.

Jeśli chodzi o porty dostępne w urządzeniach to korzystają one z dwóch wejść HDMI 2.0, złącza DisplayPort 1.2, portu USB 3.0 Type-B, dwóch portów USB 3.0 Type-A, wyjścia słuchawkowego, wejścia mikrofonowego i złącza audio.

Źródło: MSI

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię