Strona głównaGadżetyKolekcjonerskie monety z Wiedźmina, za które zapłacisz tyle co za używany samochód

Kolekcjonerskie monety z Wiedźmina, za które zapłacisz tyle co za używany samochód

Na rynek trafiły kolekcjonerskie monety z Wiedźmina, gratka dla kolekcjonerów gadżetów związanych z grą i książkami Sapkowskiego. Jednak nie każdego będzie stać na ich zakup, w cenie dwóch monet można nabyć używany samochód.

Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim przygotowała kolekcję zdobionych monet ze scenami z książek o Wiedźminie. Pierwsze dwie przedstawiają sceny ze zbioru opowiadań Ostatnie Życzenie. Jest to edycja bardzo limitowana, powstało zaledwie 2000 sztuk każdej z nich, jednak tylko siedemset sztuk trafi na rynek kolekcjonerski.

Zobacz: Wiedźmin Netflixa może być emitowany nawet przez 20 lat

Zobacz: Serial Wiedźmin – mniej fantasy, ale więcej horroru

Na pierwszej monecie przedstawiono Geralta wraz z Yennefer, którzy próbują uwolnić Jaskra spod czaru dżina. Według oficjalnego opisu ze strony mennicy moneta jest ozdobiona wyjątkowo wysokim reliefem, dzięki czemu wszystkie detale projektu są doskonale widoczne. Miecz Geralta został ozdobiony złotem, z kolei Yen trzyma kulę stworzoną na drukarce 3D. Za możliwość dołączenia monety do swojej kolekcji przyjdzie nam zapłacić 1399 złotych. Warto wspomnieć, że jest to cena promocyjna, bo od 1 lutego będzie to 1500 złotych.

Druga moneta inspirowana jest opowiadaniem Kwestia ceny. Przedstawia scenę z uczty na cintryjskim zamku, gdy Jeż z Erlenwaldu zgłosił się do królowej Calanthe po obiecaną przez jej zmarłego męża Pavetttę. Moneta wykonana jest z kilograma czystego srebra. W centralnej części znajduje się okno wykonane z agatu. Cena tego egzemplarza to bagatela 13 999 złotych oczywiście w promocji, od lutego cena podskoczy do 16 tysięcy złotych. Jednak nie ma co się dziwić, kilogram srebra.

Jeżeli akurat w waszej skarbonce poniewierają się jakieś drobne, to obie monety możecie zamówić bezpośrednio na stronie mennicy. Wbrew pozorom wysoka cena na rynku kolekcjonerskim wkrótce może jeszcze wzrosnąć. Sprzedaż nastawiona jest jednak głównie na klientów zza granicy. Wysyłka planowana jest na 20 grudnia 2019 czyli w dniu premiery serialu Wiedźmin na platformie Netflix.

A na koniec ciekawostka, tańsza moneta ma nominalną wartość 5 dolarów NIUE, a „nieco” droższa 50 dolarów NIUE. Zakupów w sklepie możecie dokonać nimi na wyspie NIUE leżącej na Oceanie Spokojnym w Polinezji, stąd wizerunek Królowej Elżbiety II na rewersie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię