Strona głównaGryAktualnościKonami zaliczyło najlepszy rok w historii

Konami zaliczyło najlepszy rok w historii

Konami pochwaliło się wynikami sprzedażowymi za ubiegły rok podatkowy. Firma zanotowała historycznie najlepszą sprzedaż. Co było tak rozchwytywane?

Według informacji przekazanych przez serwis pcgamer, japoński deweloper Konami pochwalił się najlepszym rokiem sprzedażowym w swojej historii. Dla uściślenia chodzi o okres kwiecień 2021 – marzec 2022. Największym hitem dewelopera okazała się gra Yu-Gi-Oh! Master Duel dostępna w modelu free to play. W styczniu tego roku gra trafiła na Steam i przyciągnęła ponad 30 milionów graczy. Ogólnie firma zaliczyła 577 milionów dolarów zysku, a zysk netto wynosił 425 milionów dolarów.

Zobacz: Quake i Doom dostaną fanowski crossover

Po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że najdroższe są rzeczy za darmo. Tyczy się to także gier. Co więcej, nie wszystkie gry Konami dostępne są na rynkach zachodnich. Momataro Dentetsu, na Nintendo Switch dostępne jest wyłącznie w Japonii, gdzie sprzedało się w 3,5 milionach kopii.

Wygląda na to, że Konami całkiem nieźle sobie radzi. miejmy nadzieję, że to wpłynie budująco na decyzje w postaci oficjalnej zapowiedzi nowego Silent Hill.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię