Strona głównaGryAktualnościKoniec batalii sądowej pomiędzy Apple i Epic

Koniec batalii sądowej pomiędzy Apple i Epic

Ciągnąca się od dłuższego czasu rozprawa sądowa pomiędzy Epic Games i Apple dobiegła końca. Wygląda jednak na to, że nie zakończyło się to pomyślne dla żadnej ze stron konfliktu.

Sąd najwyższy USA zakończył sprawę Apple vs Epic Games. Obie strony odwołały się od wyroku izby niższej instancji, jednak oba wnioski zostały odrzucone. Według informacji przekazanych przez serwis PC Games, Epic Games, jak i Apple złożyły apelację od wyroku Sądu okręgowego stanu Kalifornia z 2021 roku. Apple odwołało się w związku ze stwierdzeniem, że producent iPhone’ów stosuje nieuczciwe praktyki antykonkurencyjne i nakazał umożliwienie przekierowania płatności również przez inne platformy niż Apple Pay.

Epic natomiast, nie podobało się, fragment mówiący o tym, że Apple nie narusza stanowego prawa antymonopolowego. Oba wnioski trafiły do Sądy Najwyższego jednak zostały odrzucone. Tym samym na jakiś czas batalia sądowa została zakończona po czterech latach.

Tim Sweeney, szef Epic Games skomentował sytuację w sieci:

W USA bitwa o otwarcie iOS na inne sklepy niż AppStore została przegrana. To smutna decyzja dla wszystkich programistów.

Dodał potem, że cieszy się, że programiści będą mieli możliwość umieszczania w grach i aplikacjach dostępnych w AppStore przycisków przekierowujących do płatności z użyciem innych serwisów niż Apple Pay.

https://x.com/TimSweeneyEpic/status/1747280541362102287?s=20

Zdecydowanie taki obrót spraw jest nie na rękę Apple.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię