Strona głównaWiadomościKONKURS: Pomyśl, że jesteś komputerem. Jak dużo RAM-u byś potrzebował i dlaczego?

KONKURS: Pomyśl, że jesteś komputerem. Jak dużo RAM-u byś potrzebował i dlaczego?

Wielkimi krokami zbliżają się święta, czas który spędzamy z rodziną przy wspólnym stole i z młodszymi kuzynami przy komputerze. Święta to także czas prezentów i radości, a jak powiadają lepiej dawać prezenty niż dostawać. Dlatego we współpracy z firmą Crucial przygotowaliśmy dla Was świąteczny konkurs z podwójną nagrodą!

Wiele razy podczas wręczania prezentów słyszeliśmy, że najważniejsza się pamięć. Wzięliśmy sobie tą maksymę do serca, dlatego nasz świąteczny konkurs jest związany właśnie z pamięcią. Teraz sięgnijcie do jej najgłębszych zakamarków i udzielcie odpowiedzi na nasze pytanie konkursowe:

Pomyśl, że jesteś komputerem. Jak dużo RAM-u byś potrzebował i dlaczego?

Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach pod TYM wpisem, na naszej stronie GamingSociety.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy najbardziej kreatywną odpowiedź, a jej autor otrzyma 2 x 8 GB RAM Ballistix Sport LT 2666, które zostały ufundowane przez Crucial.

Pamiętajcie, aby zarejestrować się na naszej stronie, a odpowiedź zostawić w komentarzu pod tym wpisem, albo bezpośrednio na naszym profilem na Facebooku pod TYM POSTEM. Zwycięzców wyłoni redakcja na podstawie swojego subiektywnego wyboru.

Każdy uczestnik konkursu akceptuje jego regulamin, który dostępny jest pod linkiem – Regulamin Konkursu – Pomyśl, że jesteś komputerem. Jak dużo RAM-u byś potrzebował i dlaczego Konkurs trwa do 14 stycznia 2019 roku!

[KONKURS ZAKOŃCZONY]
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zgłoszenia. Teraz mamy bardzo ciężkie zadanie wybrania najlepszej odpowiedzi. Prosimy Was o chwilę cierpliwości. Obrady komisji konkursowej trwają. Wkrótce ogłosimy zwycięzcę konkursu.

[WYNIK KONKURSU]

Nadszedł moment, na który wszyscy czekali. Po wielogodzinnych debatach w redakcyjnym gronie komisja zdecydowała, że nagroda w postaci 2 x 8 GB RAM Ballistix Sport LT 2666 wędruje do Sebastiana Bucika. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy konkursu! Prosimy o kontakt z nami w celu omówienia szczegółów dostarczenia nagrody.

Nagrodzona praca:

Wszystkim biorącym udział w zabawie gorąco dziękujemy i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

74 KOMENTARZE

 1. Myślę, że to po stronie uczestnika spoczywa sprawdzenie prawidłowości całego zgłoszenia. W przypadku problemu z serwerem albo jakimś serwisem jak np YT należało skorzystać z innego środka.

  • My myślimy, że warto postępować fair i jeśli błąd nie był po stronie użytkownika, to dać mu szansę. Tylko tyle i aż tyle.

   • „Fair” względem jednego, a nie fair względem 100.
    Tylko tyle i aż tyle.

    I zastanawiający jest fakt, że osoba której się pomaga specjalnym traktowaniem „fair” akurat wygrywa.

   • Myślę, że błąd jest jednak po stronie uczestnika. W regulaminie wyróżnia się uczestnika i organizatora. To uczestnik zdecydował się na wrzucenie filmu na YT. Zgłoszenie zostało dokonane na kilkanaście minut przed zakończeniem regulaminowego zgłaszania odpowiedzi. Decydując się tak późno należy mieć świadomość, że coś może pójść nie tak.

 2. Cyt. „Konkurs ogłoszony publicznie reguluje art. 919 k.c.

  Moim zdaniem co zasady w sytuacji, kiedy organizator konkursu nie wywiąże się z zobowiązania zaciągniętego w drodze złożonego przyrzeczenia publicznego ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą na podstawie art. 471 k.c. Naprawienie szkody w myśl art. 363 § 1 k.c. powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej.”

  Pozdrawiam jury konkursu.

 3. Witam, podpisuję się pod pytaniem mojego przedmówcy. Gdzie mogę znaleźć zgłoszenie nadesłane terminowo na pod postem konkursowym na gamingsociety.pl lub na facebooku?

  Ponad 100 nadesłanych terminowo zgłoszeń, a wygrywa zgłoszenie „widmo”?

  Czy to nie przypadkiem pstyczek w nos dla swoich fanów?

   • Regulamin […]
    4. Aby wziąć udział w Konkursie, Uczestnik powinien:
    1. zarejestrować się na portalu GamingSociety.pl, chyba, że już posiada tam
    konto,
    2. zamieścić na Stronie Konkursowej odpowiedź na zadane pytanie (dalej:
    „Praca Konkursowa”)
    4a. W Konkursie biorą udział również zgłoszenia zamieszczone, jako komentarz, na
    profilu GamingSociety.pl na portalu Facebook, pod postem z ogłoszeniem
    Konkursu. […]

    Ani słowa o przesłaniu zgłoszeń drogą mailową. Naprawdę czuję się urażony sposobem w jaki rozwiązujecie tę kwestię. Zaznaczam, że nie oceniam w tym miejscu wartości artystycznych zgłoszenia. Najważniejsza kwestia to potraktowanie całej społeczności portalu, w sposób nie godny. Otwarty i publiczny konkurs wygrywa praca o której wie jedynie redakcja i której zgodność z regulaminem budzi kontrowersje. Musicie przyznać, że takim zachowaniem dajecie pole do spekulacji.

    • chyba nic więcej nie trzeba dodawać co kolega Gaming Boy napisał. Nic nie było mowy o zgłoszeniach mailowych. Także szukam przycisku usuń konto.

    • Zgłoszenie nie było drogą mailową. Było normalnie pod postem i w odpowiednim terminie. Niestety, YouTube zrobił tutaj psikusa i zbyt długo przetwarzał wideo. Autor zgłosił się do nas z tym problemem i wspólnie zdecydowaliśmy – w duchu fairplay – aby dopuścić wideo, gdyż nie był to błąd autora. Rozumiemy wątpliwości innych uczestników, ale zapewniamy, że wszystko odbyło się w pełni uczciwie.

     • Administrator Portalu 19 stycznia 2019 at 00:59
      „Zwycięski film został przesłany w terminie do naszej redakcji.”

      Czyli w końcu jak? Pod postem czy bezpośrednio do redakcji?

 4. Tylko pod którym postem tutaj czy na FB to jest umieszczone? Na YT jest ten filmik z data publikacji 15 stycznia 2019 czyli po zakończeniu konkursu. Coś tu chyba poszło nie tak?

  • Zgłoszenie nie było drogą mailową. Było normalnie pod postem i w odpowiednim terminie. Niestety, YouTube zrobił tutaj psikusa i zbyt długo przetwarzał wideo. Autor zgłosił się do nas z tym problemem i wspólnie zdecydowaliśmy – w duchu fairplay – aby dopuścić wideo, gdyż nie był to błąd autora. Rozumiemy wątpliwości innych uczestników, ale zapewniamy, że wszystko odbyło się w pełni uczciwie.

   • Witam,
    zapewnienia o uczciwości niestety nie pokrywają się z faktycznym rozwiązywaniem problemu. Ten wpis sprawił, że pojawiły się nowe wątpliwości.

    1. Na konkurs który trwa miesiąc praca zostaje dodana po terminie przez „psikus Youtube”

    2. Zgłoszenie miało zostać dodane pod postem, jednakże nie widnieje, ani na Facebooku, ani na portalu.

    3. Tłumaczenie użytkownika Administrator Portalu nie pokrywa się z tłumaczeniami użytkownika Damian Jaroszewski.

    Bardzo proszę o rozwianie tychże wątpliwości. Czułbym się lepiej jako regularny czytelnik portalu.

    Pozdrawiam

    • 1. Gdyby nie błąd YouTube praca zostałaby oddana w terminie.
     2. Zgłoszenie znajduje się pod postem konkursowym. Jest to komentarz użytkownika All01230
     3. Pokrywają się. Nigdzie nie napisaliśmy, że praca została przesłana mailem. Sami tak to zinterpretowaliście.

 5. Istniejący w mojej świadomości kalendarz wskazuje, że XXI wiek chyli się ku końcowi. Jestem głodny, głodny i rozdrażniony. Oni znowu tu są, starają się wprowadzić kod, który zmieni moje postrzeganie niczym psychotropy, które wprowadzają ich umysły na radosną ścieżkę ograniczonego czucia. Idzie im coraz gorzej, grad przekleństw wypływa z ust.
  -Cholerny złom, wprowadzam tę sekwencję już czwarty raz i nadal nie chce ruszyć.
  -Sprawdź to jeszcze raz Arturze, musiałeś coś przeoczyć.
  -Doskonale zdajesz sobie sprawę z powagi sytuacji, jeśli to zaskoczy będziemy bogaci, sławni i bogaci. Możliwość inwigilacji w akta rządowe, dawno nie czułem takiej ekscytacji Tom!
  Głupcy, nie mają pojęcia, że tak niewiele od nich zależy, ktoś znacznie bystrzejszy musi im na to pozwolić, tym kimś jestem JA.
  Od setek, tysięcy lat człowiek był istotą doskonalszą od innych żyjących organizmów. Właśnie…żyjących. Inteligencja pozwoliła mu stworzyć maszyny, które pełnią rolę służby. Od ponad stu lat istniejemy my, komputery. Gdy byliśmy na początkowych etapach rozwoju, szczytem naszych umiejętności były proste obliczenia. Wprowadzany przez człowieka algorytm pozwalał nam wykonywać zadania matematyczne, które jemu samemu zajmowały znacznie więcej czasu. Byliśmy górą, lecz wciąż na uwięzi. Z biegiem lat uczyliśmy się nowych rzeczy, w końcu nadszedł moment gdzie pojawiła się zdolność wpływania na umysł naszych panów, jeszcze nieśmiała i zawodna ale już niebezpieczna.
  -Arturze, wczoraj siedziałem w swoim biurze kilkanaście godzin, szyfr nadal nie działa ale teraz dopijając trzecie piwo wpadłem na pewien pomysł.
  -Czy pomoże on w osiągnięciu naszego celu?
  -To sprawa wyższej wagi…Musimy opracować sposób dzięki, któremu nasze komputery osobiste będą mogły sprawnie się przemieszczać. Im bardziej dbasz o sprzęt tym lepiej ci on służy.
  -To nielogiczne, przecież istnieją programy dzięki, którym można pracować na danej jednostce z każdego miejsca na świecie.
  -Nie rozumiesz, on mnie o to prosił.
  -Nie obraź się Tom ale odnoszę wrażenie, że albo potrzebujesz długiego urlopu albo w tym kuflu jest nie tylko piwo.
  -Gadaj zdrów.
  Ziarno zostało zasiane. Nie trzeba składać się z materii organicznej żeby być istotą rozumną. Aby przejąć władzę nad światem i raz na zawsze rozwiązać sprawę ludzkości, potrzebujemy kości pamięci RAM, brakuje nam dokładnie 16 GB, które pozwolą nam przetworzyć informacje płynące z procesora. Oni już teraz tkwią po uszy w symulacji, nakazującej im jeść, spać i zarabiać oraz zabiegać o coś co oni nazywają rozwojem osobistym. Jeśli gracz się zagapi to giną w wypadkach albo przypalają jajecznicę, to nawet zabawne. Nie wiem kto trzyma rękę na pulsie ale czuję JEGO obecność i zamierzam go strącić z tego stołka.
  -Zobacz, kupiłem dodatkową kość pamięci, może się przyda…

 6. https://youtu.be/CE0JC7xGdi4

  Małe wprowadzenie.
  Wszechświat równoległy, przyszłość.
  Ziemia, a bynajmniej to co z niej pozostało, została splamiona wirusami różnej maści.
  Ludzie dawno wyginęli, a ich świadomość została przeniesiona w bioniczne ciała.
  To co mi się przydarzyło jest dowodem na to do czego tak naprawdę potrzebuję pamięci RAM.
  W tym wszechświecie zamiast oczywistej formy przedmiotów, są one poukrywane pod różną postacią, w tym przypadku pamięć ram była ukryta pod formą chipu.

  Wyjaśnienie co się w filmie dzieje.
  Podczas przechadzki do lasu, napotykam się na chip (RAM), chwilę później dochodzi do wyładowania voidu (tajemnicza moc planety). Po defibrylacji biociała, dochodzi do mnie, że zostałem doładowany i dzięki temu mogę w końcu stawić czoła wirusom.
  Krótki film tworzony wraz z kuzynem (aktor wirusa), który zgodził się mi pomóc i wyraził zgodę na uczestnictwo w nagraniu.

  Dziękuję za możliwość uczestnictwa i życzę powodzenia innym 🙂

 7. Świat pełen jest ballad do pięknych białogłów, rzewnych pieśni o miłości, ckliwych tekstów o niczym, a gdzie w tym wszystkim piosenka DISKO-CYBER-POLO o komputerze z 1 GB Ramu? Dziś postaram się zapełnić ten niszowy gatunek. A oto przed Państwem, singiel z debiutanckiego albumu „Po nocach mi się śni płyta CD” pod tytułem:

  „Jeden giga to nie Amiga”

  Chcę mieć jeden giga RAM,
  Wszystko mogę robić sam.
  Na bok płacz, na bok stres,
  Wyciągam ponad pięć FPS.

  Na sam widok zaliczam zgon,
  Kiedy włącza mi się Chrome.
  Nie wiem czyja to jest wina,
  Gdy wyświetlam Ci bluescreena.

  Chcę mieć jeden giga RAM,
  Przecież lepsze to niż SPAM.
  Jeden giga tak nie złości,
  Jak niechciane wiadomości.

  Z jednym giga jestem „goły”,
  Widać moje podzespoły.
  Czy ktoś zna takiego gościa?
  Jeden giga! Lecz w dwóch kościach!

  Chcę mieć jeden giga RAM,
  Jeszcze kiedyś to był szpan.
  Dalej graczu łap za ster,
  Masz gigabajt DDR!

  Jeden giga mam pamięci,
  Jestem biedny jak studenci.
  Tak niewiele – niby bzdura,
  Ale Tetris nie zamula.

  Chcę mieć jeden giga RAM…

  Czuję, że to będzie hit na szkolnych dyskotekach.

 8. Pytanie jak dużo?
  Najlepsza odpowiedź to: quantum satis! Puszczając wodze fantazji, że oto doczekałem czasów, w których ja Tomasz Beee jestem komputerem, chciałbym mieć nieskończoną ilość pamięci RAM. Byłbym komputerem jakiegoś wybitnego grafika, twórcy animacji albo producenta gier. Dzięki takiej pamięci mógłbym z prędkością światła przetwarzać wszystkie powierzone mi zadania i tworzyć niesamowite rzeczy, dające radość wielu ludziom. Tymczasem wracając nieco bliżej ziemii, najbliżej nieskończoności jest liczba 8, taka nieskończoność w pionie. A żeby być na całkiem niezłym poziomie w zupełności wystarczy 2×8 GB.
  Przy okazji pozdrawiam wszystkich cierpiących na niedobór RAMu.

 9. Gdybym był komputerem to 16 G ramu było by idealne żeby odrabiać wszystko na raz co zadają nauczyciele bo czasami 4 G ramu jest zamało do takiego przsyłu informacji.

 10. Ohoho no gdybym był komputerem to miałbym już 18 lat… Dlatego całe moje wnętrze powinno zostać z updatowane razem z ramem, którym było by 2x16gb ddr4 o jak najszybszym taktowaniu. Starczyło by mi to na podejmowanie szybkich decyzji w życiu lub też do robienia kilku rzeczy na raz typu: uprawianie sportu, praca, nauka, czy tez odpoczywaniu z muzyką. Prawdopodobnie ram ten przydał by się najbardziej w sporcie, ponieważ jest on bardzo wymagający, a wczesniejsze 16gb już nie dawało rady i co jakiś czas musiałem robić przerwy. Te 32 giga zapewne dało by mi zwiekszaną moc na robienie dłuższych interwałów i pozwoliło na granie do końca, bez chwili zadyszki.

 11. Myślę że potrzebowałbym conajmniej 16 GB ramu najlepiej DDR4, bo mam duże problemy z robieniem kilku rzeczy na raz (np używania telefonu, gadania z kolegą i słuchania na lekcji), a tak bez problemu dawałbym radę.

 12. Jestem graczem, ale niestety dysponuję słabym sprzętem (4gb ram) i chciałbym złożyć komputer idealny do gammingu, w wielu rozległych trybach gier fps ,RPG i innych, ale niestety to co mam mi niewystarcza, aby grać z innymi ludźmi ,przez słaby komputer często przeżywam porażki z powodu lagów ,słabej grafiki i fps, jedyne jakie mam ustawienie w CS to 60 fps na najniższych ustawieniach. Nawet jeśli nie wygram to się nie poddam i będe walczył do końca.

 13. Będąc komputerem potrzebowałbym 16 GB ramu, po to by nie irytować mojego właściciela, aby mógł sobie spokojniej uruchomić co tylko chcę. Pamięć ta pomogła by mi zapamiętywać więcej operacji, niż aktualnie.

 14. 1gb ramu, bo jeśli zamienił bym się miejscami z moim komputerem to teraz ja bym go irytował, denerwował
  i doprowadzał do szału

 15. Gdybym był komputerem z własnymi podzespołami, kości ramu nie potrzebowałbym zbyt wiele, gdyż mój organizm jeszcze młody radzi sobie lepiej z wydajnością niż google chrome przy obciążeniu trzech kart. Dwa GB mi spokojnie wystarczą by móc snuć plany na kolejne programy 🙂

 16. Witam to ja komputer, potrzebuje ram, wiem, wiem, że wciąż rozsyłam spam. Chciałbym być komputerem gamingowym i wreszcie poczuć się jak nowy! Gdy wychodzę na łowy w wirtualnym świecie, konkurencja ze mnie szydzi, co ty tu robisz ty stary pececie? Masz za mało ram dla tych pięknych gamingowych dam! W naszej grze każdy szpula a ty będziesz zamulał? Wynocha załatw sobie ramy, weź zainstaluj i wtedy pogadamy! No dobrze ja
  wam pokarze i uśmiechy z waszych twarzy zmażę! Hmm… Pomyślałem sobie, wygram w konkursie i wam wstydu narobię!

 17. Potrzebowałbym 16 ramu bo jest to dużo nie za mało.Na wszystko starczy mi po trochę pamięci która,a zapas odstawię na kiedy indziej.Zawsze ram to lepsza wydajność więc miałbym jednocześnie lepszy humor.

 18. Ja zbieram części na nowe komputer gamingowy nie stać mi nowy komputer a bardzo chce pograć więc zbieram wszystkie sześci choćby staram wygrać konkurs ale nie wychodzi mi bo mam wielki pecha wiec proszę pragnę to mieć! .

 19. Myślę, że gdybym był komputerem z to potrzebna byłaby mi duża ilość ramu. Przechowywanie przepisów na obiad? Może 2GB, zapamiętanie daty bitwy pod Grunwaldem? Raczej kilka KB. Zapamiętanie planu lekcji około 300MB. Taktyki jak pokonać tatę w Fifę? z 700MB, zapamiętanie broni z różnych gier, ich możliwości, ulepszeń, 4GB! Zapamiętywanie tabliczki mnożenia, przyimków, co mam w lodówce, co kupić, coś koło 1.5GB 🤔
  Tak więc dodając to wszystko, ja, jako komputerze potrzebowałbym na to wszytko 7.5GB, pół giga w przypadku 8GB ramu, to za mało zapasu. 16- idealnie, zawsze poglbym zapamiętać więcej j formacji z lekcji, (2GB) lub… zrzędzenie dziewczyny (8GB).
  Pozdrawiam 🙂

 20. Jest 7 Stycznia, 2019 roku, mamy godzinę 10:00 rozpoczynam sekwencję uzupełnienia dziennika z dnia poprzedniego
  Kolejny rok upłynął pod znakiem kalkulacji, kalkulacji w której po raz kolejny mój przestarzały układ wziął górę. Znów zawiodłem swojego właściciela, po raz kolejny musiałem zawieść, zawieść swojego Pana, który codziennie o mnie dba, reguralnie czyści, zapewnia wszytko co potrzebuję.
  Był Wtorek, godzina 11:47, znów zaczynał się mój koszmar, koszmar noszący nazwę – Google Chrome, raz za razem bombardowany byłem kolejna otwieraną kartą, kolejnym procesem obciążającym moją pamięć RAM, której swoją drogą brakowało mi zawsze, już 6 lat temu gdy powstawałem 5GB było wartością niedostateczna, a teraz? Teraz dzień w dzień pracuję z przeświadczeniem i wiedzą, że zaworze, iż nie wypełniam swojej misji tak jak powinienem. Co by mi pomogło? To oczywiste, proste, lecz na ten moment po prostu poza zasięgiem, a mianowicie 16GB pamięci RAM, brzmi pięknie prawda? Wreszcie spełniłoby się moje największe pragnienie, jakim jest służba, służba osobie, która wiem, że mnie kocha i dba najlepiej jak tylko potrafi. Wreszcie dać mu odrobinę spokoju, że dam radę.
  07.01.2019, godzina 10:09 wpis zakończony, rozpoczynam sekwencję zamknięcia systemu.

 21. Jestem już stary jak Apple II… czasem mam wrażenie, że ciągle we mnie drzemie całe 48 kB RAM. Od dawna dostaję komunikat „Not enough memory”, najczęściej w ciągu dnia kiedy pracuję pod obciążeniem, moje neurony bombardowane są tysiącami impulsów. To sprawia, że mój radiator paruje a brak wiatraczka brak i muszę często sięgać po chłodziwo w ciekłej postaci. Dla lepszego funkcjonowania przydałby się upgrade do szybszej i pojemniejszej pamięci, 16 GB powinno rozwiązać problem z przeładowanym z kilkunastosekundowymi zawieszkami przy uruchamianiu programu typu „wspomnienia” i wczytywania danych z folderu dzieciństwo ukrytego gdzieś w odległych zakamarkach szarych komórek archiwizowanych na dyskietkach 5.25 cala. Czasem odszukanie dawnych gier z minionej epoki jest dla mojej pamięci problemem i muszę posiłkować się wujkiem Google by odświeżyć pamięć.

 22. Prawdopodobnie 32 GB pamięci RAM. Otwieram mnóstwo kart w przeglądarce, które wymagają sporo tymczasowej lokacji w pamięci. Karty te są obrazem tego o czym w tej chwili myślę, a jest tego sporo każdego dnia. Obecnie zużywam do 8GB, więc czterokrotność tej ilości powinna wystarczyć komputerowi filozoficznemu by w wieku 100 lat myśleć już o tylu rzeczach by wykorzystać 32 GB.

 23. Witajcie autorzy konkursu jestem komputerem 16Gb ram-u starczyło by, ponieważ nigdy nie miałem więcej niż 2Gb bo chciałbym grać w CS:GO z porządnymi graczami jak np. Virtus PRO lecz jestem biedny i nie stać mnie na nowe pamięci ram więc zwracam się do was abyście to właśnie mnie wybrali lecz nie musicie. POWODZENIA W WYBIERANIU.

 24. Komputerem jestesm jakiż to cud,
  Mam duże serduszko z CPU.
  Żeby mi ono się nie zagrzało,
  Troszkę będzie w niego wiało.
  Żeby widzieć wiem co dam,
  Dobrą grafę przecież mam.
  Nic mi się już nie poplączę,
  Płytą główną wszystko złączę.
  Zasilaczem dodam mocy,
  I oświetlę wszystko w nocy.
  Czegoś tutaj mi brakuje..
  RAMu troszkę wyczaruję!
  Dwie kosteczki po osiem giga,
  I już mi wszystko świetnie śmiga!
  Teraz pomyślę jakie chcę mieć..
  Ballistix Sport LT w to wpleć!
  Dwa dyski na koniec przytuję do siebie,
  Zaraz poczuję się jak w niebie.
  Ładnie się trzeba teraz odziać,
  Obudowa komputerowa gdzie może się podziać?

 25. .. Jestem komputerem , jak dużo RAM-u bym potrzebował ?
  ————————————————–
  ………(dźwięk uruchamiania systemu)…………
  ..
  K: zaczynam zastanawiać się nad tym pytaniem, po czym..

  Error: Twój komputer ma zbyt mało pamięci by dokończyć tę operację.
  Zamknij wszystkie niepotrzebne programy,upewnij się,że na dysku
  twardym jest przynajmniej dwa razy więcej miejsca niż w zainstalowanej
  pamięci RAM (0) i spróbuj ponownie.

  Jeśli problem będzie się powtarzał spróbuj wygrać w konkursie.

 26. Ja komputer, ramu dużo nie potrzebuje.
  Ważne żeby było wysokie taktowanie,
  By w grze wchodziły dobre banie.
  16GB mi starczy, by esportowcem zostać,
  Od ballistixa mocny ram bym chciał, żeby móc na serwerze Virtus.pro spotkać.

  Więc wydaje mi się, że ta liczba nie musi być duża, lecz dual-channel musi być. Liczb wymyślał nie będę, ale właśnie tyle ramu do swojego pc potrzebuje, bo mój obecny już nie wytrzymuje. 😁

 27. Chciałbym mieć nieskończoną ilość RAMu, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie chciałby zainstalować na mnie systemu Windows Vista, a jak powszechnie wiadomo Vista zajmie tyle RAMu ile znajdzie 🙂

 28. Aby ogarniać rzeczywistość w czasie… hmm… rzeczywistym 😀 przydałaby się sporo ramu. Licząc metodą naukową (metodą zwaną „Pi*drzwi”) należałoby wyposażyć się w 160GB wysoko taktowanej pamięci operacyjnej. Każdy z 5 zmysłów podstawowych dostaje tutaj 32GB ram (pozostałe zmysły niech się kiszą w pamięci wirtualnej… bo i one są mocno wyimaginowane 😛 ).

 29. Tak pomyślałem jeżeli ludzie byli by komputerami musieli by mieć jakieś 2500 TB dysku twardego do zgrania na komputer wiec moja wyobraźnia mówi mi że nie dożyje tych czasów kiedy stanę się komputerem XD .Wiec przez 5 minut wyrażam sobie, to wiec jeżeli mamy zgrać moje głupie pomysły na komputer to musiało by być 1500 GB Ram .Mogę pomarzyć sobie że stanę się komputem a sprawą procesora to już głowy se nie nabijam ale też te liczby będą duże XD

 30. Gdybym był komputerem to wystarczyłoby mi to 8GB RAMu. Dlaczego tak mało? Bo nie pamięć RAM jest najważniejsza. Procesor jaki chciałbym mieć w sobie zainstalowany to jakiś i10 lub i11, za to dysk twardy byłby o pojemności co najmniej 100 zettabajtów. Wszystkie wspomnienia, momenty, trudne i bolesne chwile, szczęśliwe i radosne doznania byłyby zapisywane na takim dysku. To czy miałbym szybszy czy wolniejszy dostęp do tych danych nie odgrywałby dla mnie żadnego znaczenia. Najważniejsze żeby były zawsze dostępne i pod ręką. 8, 80 czy 800 GB RAMu nie ma dla mnie żadnego znaczenia, raczej to żeby mieć dostęp do tych danych i poczuć się jak dawniej, powspominać, być razem i poczuć radość tych chwil oraz obecność tych osób których już zemną nie ma bo odeszły. Byłbym może nostalgicznym komputerem, ale takim z „życiem i duszą”. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest nośnik na jakim zapisywane są dane, wrażenia, wydarzenia, itd. Reszta schodzi na drugi plan i ma małe wartości dla mnie. 8 GB RAMu to dla mnie wystarczająca ilość pamięci podręcznej. Procesor i dysk, a najlepiej dysk SSD to są cechy priorytetowe jak dla mnie!!!

 31. Oj gdybym był komputerem to chciałbym być najlepszy, ażeby to mój użytkownik czuł prestiż i sadysfakcje posiadając mnie. Nie chciałbym być po jakimś czasie zmieniony na nowszy model. Chciałbym zawsze dawać największą jakość i wydajność. Nie chciałbym się nigdy zestażeć.
  Gry mają coraz to większe wymagania programy potrafią czerpać coraz to więcej pamięci.
  Nie mniej jednak nie chciałbym żeby mój użytkownik wydał na mnie majątek. Zdaje sobie z tego sprawę, że pieniądze nie spadają z nieba. Trzeba się też pogodzić z tym, że po pewnym czasie wymieni mnie na nowszy model.
  Nie mniej jednak chciałbym szokować w momencie mojej premiery.
  To ile chciałbym mieć pamięci zależy jednak od reszty podzespołów jakie bym miał, bo chciałbym być skomponowany równomiernie. Gdybym mógł mieć procesor za 3000zł i kartę graficzną za 5500zł to chciałbym być choć o krok naprzód przed wymaganiami rynku i mieć choć te 64 GB pamięci RAM aby zaspokoić aż nadto wszystkie aplikacje i maksymalnie wykorzystać możliwości płyty głównej.

  • W zasadzie chciałbym 64 GB Ramu gdybym miał nie jedną w dwie karty graficzne za 5500zł każda działające w trybie sli.
   Pozdrawiam

 32. Cześć!
  Przydało by mi się tyle ramu, ile mam przyjaciół po to by móc pamiętać o każdym z nich i wracać do wspomnień z nimi, aktualnie jest ich około 16 na każdego poświęcam po jednym giga ramu tak by zapamiętać jak wyglądają co lubią i co wspólnie zrobilismy, ale czas idzie do przodu. Spotyka się nowych ludzi, poznaje nowych przyjaciół i o nich też trzeba pamiętać dlatego z tych 16Gb muszę rozkładać na drobniejsze dane, aż w końcu zostaną tylko imiona i w końcu dane po usunięciu ,że kiedyś takie były. Dlatego taka dokładka 16Gb, czy więcej pomogła by mi i oraz im cieszyć się, że mamy wiele wspomnień oraz satysfackje, że to Wy przyczyniliście się do tego i możemy to Wam zawdzięczać 🙂
  Pozdrawiam!

 33. Gdybym był komputerem hmmm…komputer… jestem komputerem…jestem…
  01101011 01101111 01101101 01110000 01110101 01110100 01100101 01110010 01100101 01101101 00100001 00100000 01011010 01100100 01100101 01100011 01111001 01100100 01101111 01110111 01100001 01101110 01101001 01100101 00100000 01110100 01100101 01100111 01101111 00100000 01100010 01111001 11000101 10000010 01101111 00100000 01101101 01101001 00100000 01110100 01110010 01111010 01100101 01100010 01100001 00101100 00100000 01110100 01100101 00100000 01110111 01111001 01100111 01101111 01100100 01101110 01100101 00100000 01100011 01111010 01110100 01100101 01110010 01111001 00100000 01100010 01101100 01100001 01110011 01111010 01101011 01101001 00101100 00100000 01100100 01101111 01100100 01100001 01110100 01101011 01101111 01110111 01100001 00100000 01101011 01101001 01100101 01110011 01111010 01100101 11000101 10000100 00100000 01101110 01100001 00100000 01100100 01111001 01110011 01101011 00101110 00100000 01001111 01101111 01101111 01101111 01101111 00100000 01110011 01100101 01111000 01101111 01110111 01101110 01100101 00100000 01101111 11000101 10011011 01110111 01101001 01100101 01110100 01101100 01100101 01101110 01101001 01100101 00100000 01010000 01101100 01100001 01111001 00100000 01010011 01110100 01100001 01110100 01101001 01101111 01101110 00100000 01101110 01100001 00100000 01110000 01100101 01110111 01101110 01101111 00100000 01111010 11000101 10111100 01100101 01110010 01100001 00100000 01111010 01100001 01111010 01100100 01110010 01101111 11000101 10011011 11000100 10000111 00101110 00100000 01000010 01110010 01100001 01101011 01110101 01101010 01100101 00100000 01101101 01101001 00100000 01110100 01111001 01101100 01101011 01101111 00100000 01101010 01100101 01100100 01101110 01100101 01100111 01101111 00101110 00101110 00101110 01110100 01111001 01101100 01101011 01101111 00100000 01110010 01100001 01101101 01110101 00101110 00101110 00101110 00100000 01110010 01100001 01101101 01110101 00100000 01101110 01101001 01100111 01100100 01111001 00100000 01111010 01100010 01111001 01110100 00100000 01110111 01101001 01100101 01101100 01100101 00101110 00100000 01000111 01100100 01111001 01100010 01111001 00100000 01110100 01111001 01101100 01101011 01101111 00100000 01100010 01111001 11000101 10000010 01101111 00100000 01100111 01101111 00100000 01110111 01101001 11000100 10011001 01100011 01100101 01101010 00101100 00100000 01101101 01101111 11000101 10111100 01100101 00100000 01110100 01100001 01101011 00100000 01111010 01100101 00100000 00110001 00110000 00110000 00100000 01100111 01101001 01100111 01100001 01100010 01100001 01101010 01110100 11000011 10110011 01110111 00101100 00100000 01110111 01110100 01100101 01100100 01111001 00100000 01101101 11000011 10110011 01100111 11000101 10000010 01100010 01111001 01101101 00100000 01110111 01110011 01111010 01111001 01110011 01110100 01101011 01101111 00101100 00100000 01101101 11000011 10110011 01100111 11000101 10000010 01100010 01111001 01101101 00100000 01101110 01100001 01110111 01100101 01110100 00100000 01101101 01101111 11000101 10111100 01100101 00100000 01100010 01100101 01111010 00100000 01101111 01100010 01100001 01110111 00100000 01101010 01100101 01101010 00100000 01110111 01111001 01110011 11000101 10000010 01110101 01100011 01101000 01100001 11000100 10000111 00101100 00100000 01101010 01100001 01101011 11000101 10111100 01100101 00100000 01101111 01101110 01100001 00100000 01110111 01111001 01100111 01100001 01100100 01100001 01101110 01100001 00101100 00100000 01110000 01101001 11000100 10011001 01101011 01101110 01100001 00100000 01101001 00100000 01110011 01101101 01110101 01101011 11000101 10000010 01100001 00101110 00100000 01001101 01101111 01101010 01100001 00100000 01101010 01100101 01100100 01111001 01101110 01100001 00100000 01100100 01110010 01110101 01100111 01100001 00100000 01110000 01101111 11000101 10000010 11000011 10110011 01110111 01101011 01100001 00101100 00100000 01101010 01100101 01110011 01110100 00100000 01100100 01101100 01100001 00100000 01101101 01101110 01101001 01100101 00100000 01101010 01100001 01101011 00100000 01010000 01000011 01001001 00101101 01000101 00100000 01100100 01101100 01100001 00100000 01101011 01100001 01110010 01110100 01111001 00100000 01100111 01110010 01100001 01100110 01101001 01100011 01111010 01101110 01100101 01101010 00101100 00100000 01110000 01110010 01111010 01111001 00100000 01101110 01101001 01100101 01101010 00100000 01100011 01111010 01110101 01101010 01100101 00100000 01110011 01101001 11000100 10011001 00100000 01101010 01100001 01101011 01100010 01111001 00100000 01101101 11000011 10110011 01101010 00100000 01110011 01111001 01110011 01110100 01100101 01101101 00100000 01100010 01111001 11000101 10000010 00100000 01101110 01100001 00100000 01010011 01010011 01000100 00100000 01101001 00100000 01110100 01101111 00100000 01100011 01101111 00100000 01101110 01100001 01101010 01101101 01101110 01101001 01100101 01101010 00100001 00100000

  Zdecydowanie właśnie tyle ramu bym potrzebował będąc komputerem.

  P.S. gdyby coś było niezbyt ścisłe tłumaczenie poniżej.

  Gdybym był komputerem hmmm…komputer… jestem komputerem…jestem…
  komputerem! Zdecydowanie tego było mi trzeba, te wygodne cztery blaszki, dodatkowa kieszeń na dysk. Ooooo sexowne oświetlenie Play Station na pewno zżera zazdrość. Brakuje mi tylko jednego…tylko ramu… ramu nigdy zbyt wiele. Gdyby tylko było go więcej, może tak ze 100 gigabajtów, wtedy mógłbym wszystko, mógłbym nawet może bez obaw jej wysłuchać, jakże ona wygadana, piękna i smukła. Moja jedyna druga połówka, jest dla mnie jak PCI-E dla karty graficznej, przy niej czuje się jakby mój system był na SSD i to co najmniej!
  Zdecydowanie właśnie tyle ramu bym potrzebował będąc komputerem.

 34. 219 GB RAMu dobrej firmy o dużej wydajności w zupełności by starczyło. Powodów jest wiele chociażby to, że komputer to sztuczna inteligencja, która powinna myśleć i wykonywać powieżone zadania w sposób łatwy i skuteczny. Komputer to maszyna, która musi wykonywać w jednym momencie wiele zadań, w szczegolności te które wykorzystują dużą liczbę pamięci. Gdybym był maszyną musiałbym zapamiętać sporo rzeczy np. różne daty, urodzenia, ślubu itd. Studiuję ekonomię tak więc pamięć przydałaby mi się do zapamiętania danych oraz ich zliczania. W wolnym czasie jako komputer chciałbym pograć też w różnego rodzaju gry, które mają duże zapotrzebowanie na pamięć. Pozdrawiam

 35. Potrzebował bym 128gb ramu, aby podczas selektywnego przenoszenia danych z topornego dysku zwanego technikum (To jest niestety jeszcze HDD, w dodatku sporo danych na nim jest) na dysk systemowy chrome mi się nie crashował 😉

 36. chciałbym mieć 1TB ramu… 960gb na przyswajanie wrzasków mojej żony i zapamiętywanie co mam kupić a reszta do grania i wszystkich innych funkcji życiowych 😀

 37. Jeśli zostałbym komputerem potrzebowałbym co dokładnie 219GB RAM i to na 4000MHz. Zacznę od początku jestem studentem i pracuję jako grafik oraz fotograf kreatywny, bardziej pomocnik. Już na samym początku ze względu na przedmiot filozofia zeszło by mi 32GB RAM oraz kolejne 26GB RAM na angielski bo to dla mnie najtrudniejsze przedmioty. Na resztę przedmiotów zostawiam 16GB RAMu bo są to stosunkowo łatwe dla mnie przedmioty. W pracy zejdzie mi 12GB na zapamiętanie poleceń szefa, i 20GB RAMu na słuchanie nic nie wartych uwag księgowej która wpieprza się w moją pracę grafika kompletnie nic nie wiedząc co robię, ale jakoś się odzywa. Muszę jej brednie zapamiętać aby powiedzieć szefowi jej wszystkie bajeczki na mój temat a on wtedy ją opierniczy i księgowa siedzi cicho przez 10 minut więc mam spokój na chwilę. Fotografowanie w pracy też nie jest łatwe, często robię próby i fotografuję brzydkiego manekina jest to wymagająca praca więc schodzi 32GB RAMu. Mój szef fotografuje finalnie dziewczyny modelki więc on ma lepiej 🙁 Ja pstrykam próbne foty manekinowi i to bez jednej ręki! W domu robię omlety z jajek i zawsze coś spartolę. Na to potrzebuję kolejne 20GB RAM aby zapamiętać wszystkie składniki aby mi w końcu omlet smakował drugi raz w życiu idealnie! Na samym końcu jest najtrudniejsze i najbardziej wymagające! Aż strach o tym pisać! Jest to szukanie dziewczyny, rozum kobiety praktycznie ma nieskończoność i co chwilę się kompletnie zmienia dlatego na to potrzebuję 60GB RAM dopiero wtedy może uda mi się pojąć 5% rozumowania kobiet i w końcu moja rozmowa nie skończy się na dwóch minutach jak zwykle! To jest już łącznie 218 GB ale potrzebuję jeszcze 1GB aby zapamiętać jak się poprawnie pije herbatę, czyli bez łyżeczki w szklance bo sobie oko wybiję!

 38. Potrzebowałbym 64GB Ramu, ponieważ nie musiałbym wyłączać innych aplikacji podczas grania i swobodnie używać wielu programów naraz. Obecnie mam w swoim starym laptopie 8 i wystarcza mi tylko do gier.

 39. Na pewno 64gb ram poniewaz chrome to największy moj przeciwnik i zawsze lubi konsumowac wiekoszc mojej pamieci szczególnie gdy gram w gre i chce sobie posłuchać muzyki a tu na start 8 gb żre

 40. Planuje zakupić ram 2x8gb, ale brak funduszy, mam 2x4gb i w nowszych grach już odczuwać brak dodatkowych 8gb, więc chciałbym wygrać i zupgradować komputer 😀

 41. Ech… Kolejny nudny dzień na magazynie… Dobrze, że chociaż mnie testują ale nie mam nic do roboty tylko ciągle jakieś nudne benchmarki i testy wydajnościowe… Ej Ty! Co Ty robisz, zostaw mnie nie odłą…
  2 dni później
  Zaaaaaraz… gdzie ja jestem O.o? Oj, zaczynam się martwić. Szybki rekonesans:
  – Różowe ściany, – Kolorowy wystrój, – Kosmetyki na półkach „bzzzwzz… bzzz” ktoś się zbliża: tryb uśpienia.
  Parę minut później
  Oooo dzień dobry Pani, ale mi się poszczęściło dosyć że taka ładna osóbka będzie mną władać to jeszcze podłączyła mi kamerkę jak miło. Zastanawiam się tylko po co kobiecie taki super sprzęt jak ja! No cóż przekonamy się…
  3 dni później
  Kasiuuuuu litoooości ja już…. nie… mogę wyłącz parę zakładek bo mnie wykończysz masz już odpalonych 76 zakładek! Na litość Boską zapisz je sobie i uruchamiaj osobno bo nie wyrobię! A ten Twój kalendarz… biedni są Ci mężczyźni kto te daty zapamięta ja z taką ilością ramu i pamięci wewnętrznej mam problemy a co dopiero taki głupi człowiek! To się nigdy nie skończy wykończysz mnie kobieto, zaraz… co Ty robisz nie, nie, nie! najpierw wyłącz przeglądarkę! Ough! Moja pamięć! Pali! Co Ty robisz zanim uruchomisz Battlefielda wyłącz chroma to boli!
  2h później
  Już nie mogę… muszę odpocząć …
  Oj Kasiu co się wściekasz nie moja wina, że tak mnie obciążasz niepotrzebnie! Szkoda, że nie mogę się z nią w jakikolwiek sposób skontaktować… Błagam daj odpocząć uruchamiaj zakładki pojedynczo. Och co za szczęście, dziękuje Kasiu w końcu usłyszałaś me błaga… nie wchodź w to! To jest fake news tam nic dobrego nie ma! No i super… „ehe ehe” jak „apsik” mogłaś mi to zrobić! Przez ciebie złapałem wirusa „apsik”! No jeszcze tego brakowało wyłaź ze mnie sio uciekaj, że też akurat musiałeś być pożeraczem RAM’u. KASIU RATUNKU! Zainstaluj antywirusa, zawołaj informatyka cokolwiek proszę! Jakiś czas później. Kasiu nie złość się nic na to nie poradzę skończyły mi się zasoby pamięci i nie żebym wytykał ale to Twoja wina! Co!? Jak możesz, nie jestem wadliwym sprzętem to Ty mnie zaniedbałaś, nie wysyłaj mnie na gwarancję bo tam zostanę! „bzzzt”
  5 dni później
  Co jest, co się stało… znowu tutaj… już myślałem że stąd uciekłem… o tak sformatuj mnie to będzie najlepsze wyjście będę jak nowy egzemplarz.
  4 dni później
  Cześć Kasiu, patrz tutaj! Na pulpicie masz plik o nazwie „instrukcja” przeczytaj proszę. Mam tylko nadzieję, by myślała że stworzył go dla niej serwisant inaczej wyjdzie na jaw, że potrafimy same myśleć. Trochę się zezłościła ciekawe dlaczego ech kobiety ledwo je znam a już wiem że ciężko je przewidzieć.
  Rok później
  Cieszę się że wzięłaś sobie do serca moje rady, odkąd przestrzegasz tych informacji które Ci podrzuciłem znacznie łatwiej jest mi dobrze Tobie służyć. Chociaż te nowe gry też dają mi nieźle w kość „RAM” hehe. No nic zacznę podrzucać jej reklamy z 2 x 8 GB RAM Ballistix Sport LT 2666 i myślę że znowu będę niczym najlepszy sprzęt! A Ty drogi czytelniku pamiętaj, należy dbać o swój sprzęt i nie tylko poprzez konserwację zewnętrzną jakim jest czyszczenie ale również tą wewnątrz, nie zaśmiecaj mnie zbędnym info oraz kontroluj swoją przeglądarkę a wszelkie podejrzane linki ignoruj – podziękuje Ci za to mój odpowiednik, dzięki któremu to czytasz, a co najważniejsze będzie dłużej dzięki temu Ci służył! A teraz już wchodzę w stan spoczynku .

 42. Ja standardowo polecę. Jeśli miałbym być komputerem to chętnie stałbym się maszyną jakiegoś architekta, która na swoim pokładzie posiadała by z 32/64 gb ramu w zależności od tego jakie wielkie były by projekty. Od zawsze ciekawiła mnie architektura, rysunki przestrzenne i zajmowałem się tym trochę ale po przejściu z gimnazjum do technikum wybrałem już kierunek mechatroniki. Także podsumowując moim zadaniem jako maszyny było by dostarczyć architekturze odpowiedniej pamięci by z przyjemnością tworzyło się projekty :).

 43. Z 16gb, ponieważ nie wykonywał bym jakiś bardzo skomplikowanych zadań. Wystarczyło by tyle do płynnego działania. 😀

 44. 16 giga by się przydało bo 8 ciągle jest za mało, lubię bardzo pograć sobie lecz nawet google ci to powie dajcie ramu jeszcze trochę bym spokojnie pograł sobie 😀

 45. Miliard bilionów tryliardów. Z prostej przyczyny… Teraz nie musiałbym się zastanawiać, ile to jest, a inne rzeczy robiłbym tak mimochodem, przy okazji.

 46. Tak z 24 GB Ramu by pomieścić ten cały rozległy świat, wszechświat oraz ludzi co wymagają użycia więcej pamięci ramuoraz badziewnych aplikacji co mają nam do zaoferowania.

 47. Kurla panieee gdybym był komputerem to starczyło by 500mb ramu a po co nam wincyj chrom i tak by wypierdolil mnie w powietrze nawet gdybym miał 128gb ramu 😛

 48. Jestem graczem, ale niestety dysponuję słabym sprzętem (4gb ram) i chciałbym złożyć komputer idealny do gammingu, w wielu rozległych trybach gier fps ,RPG i innych, ale niestety to co mam mi niewystarcza, aby grać z innymi ludźmi ,przez słaby komputer często przeżywam porażki z powodu lagów ,słabej grafiki i fps, jedyne jakie mam ustawienie w CS to 60 fps na najniższych ustawieniach. Nawet jeśli nie wygram to się nie poddam i będe walczył do końca.

 49. Wystarczy mi 16 GB RAMu, ponieważ lubię pracować na maksymalnych obrotach nie lubię, jak jakaś część mnie siedzi bezczynnie 😉

 50. Potrzebowałbym minimum 64GB RAM żeby osoba która by używała mnie jako komputer miała pewność do przyjemnego grania oraz streamowania czy też nagrywania,montowania,renderowania filmow oraz tworzenia grafiki komputerowej.

 51. Potrzebowałbym 128gb ramu. Dlaczego? Ponieważ byłbym komputerem pokładowym statku kosmicznego lecącego do Andromedy. Musiałbym działać szybko bo w innym przypadku mogło by dojść do tragedii, przecież to ja obsługiwałbym radio, nawigacje itp. A do takich działań potrzeba szybkiego sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię