Strona głównaEsportKwalifikacje do majora nie dla PRIDE. Polacy przegrali z iGame

Kwalifikacje do majora nie dla PRIDE. Polacy przegrali z iGame

Niestety, w eliminacjach do europejskiego Minora PGL zobaczymy tylko jedną ekipę – Team Kinguin. Zawodnicy PRIDE w decydującym meczy przegrali z iGame i tym samym odpadli z rywalizacji.

Awans na zawody rangi major w grze Counter-Strike: Global Offensive nie jest zadaniem łatwym. Można się spotkać z opinią, że jest wręcz łatwiej awansować niż w ogóle dostać się do ostatecznych eliminacji. Doskonale przekonali się o tym zawodnicy PRIDE, którzy w finałowej rozgrywce ulegli fińskiemu zespołowi iGame. Pojedynki na obu mapach były niezwykle wyrównane, ale niestety Minise i spółka dwukrotnie ulegli minimalnie w stosunku 16:14. Tym samym poznaliśmy 16 drużyn, które wystąpią w eliminacjach do eliminacji do eliminacji majora.

Tak, droga do awansu do głównego turnieju jest długa i wyboista. Najpierw zespoły muszą wziąć udział w otwartych eliminacjach, które właśnie się zakończyły. Te dają im awans do eliminacji do Minora. Jeśli i tam im się powiedzie, to awansują do wspominanego Minora. W sumie odbędą się cztery Minory – europejski, amerykański, azjatycki oraz reginu CIS. Z nich w sumie 9 zespołów awansuje do ostatecznych eliminacji do Majora, gdzie czeka 7 innych zespołów – FlipSid3, G2, Godsent, HellRaisers, Liquid, Mousesports oraz OpTic. W sumie z 16 zespołów awans uzyska tylko 8.

Na ten moment znamy 16 drużyn, które wezmą udział w eliminacjach do Minora. Są to: BIG, Epislon, Kinguin, NiP, North Academy, Fnatic Academy, Dignitas, iGame, EnVyUs, Heroic, LDLC, Space Soldiers, PENTA, Tricked, Passions oraz Outlaws. Turniej w dniach 18-19 maja będzie rozgrywany w systemie szwajcarskim. Do Minora awansuje 8 najlepszych zespołów, które następnie powalczą w trakcie rozgrywek LAN-owych, które odbędą się w dniach 15-18 czerwca. Finalnie z Europy awansują tylko 2 najlepsze zespoły, do których dołączą po 2 drużyny z Azji, Ameryk oraz regionu CIS. W sumie na majorze wystąpi 16 drużyn – pierwsza 8 z poprzedniego majora oraz 8 wyłonionych z eliminacji. Udział w zawodach mają zapewniony zawodnicy Virtus.pro.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię