Strona głównaEsportLegenda odchodzi z Ninjas in Pyjamas. W jego miejsce młody talent

Legenda odchodzi z Ninjas in Pyjamas. W jego miejsce młody talent

Każda legenda kiedyś się kończy. Nawet najlepsi zawodnicy czasami muszą odejść na zasłużoną emeryturę. Nie wiadomo, czy myszkę na kołku zawiesi Adam ‘friberg’ Friberg, ale jedno jest pewne – jego historia z Ninjas in Pyjamas wczoraj się zakończyła. Zastąpi go 19-letni talent.

Adam ‘friberg’ Friberg jest jedną z legend sceny Counter-Strike’a. Grał dla Ninjas in Pyjamas od samego początku istnienia dywizji CS:GO, czyli od 2012 roku. Wygrał z drużyną majora, a w kilku kolejnych grał w finale. Ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów, chociaż trzeba przyznać, że w dużej mierze to melodia przeszłości. W ostatnich miesiącach NiP radziło sobie bardzo słabo, szybko odpadając lub w ogóle nie kwalifikując się do największych turniejów. Styczniowy ELEAGUE Major to pierwsze zawody tej rangi, w których zabrakło nindż w pidżamach. Dodatkowo nie zakwalifikowany się do PGL Majora w Krakowie.

W miejsce ‘friberga’ do składu Ninjas in Pyjamas wskakuje 19-letni Fredrik ‘REZ’ Sterner, który wcześniej reprezentował barwy Epsilon. Tym samym dołącza on do ‘Drakena’, który został zatrudniony z tej samej drużyny w marcu tego roku. Co prawda zatrudnienie ‘Drakena’ niewiele zmieniło w grze drużyny, ale trzeba przyznać, że aktualnie jest on jej najjaśniejszym punktem. Kolejny młody talent może dodać zespołowi jeszcze więcej pewności siebie i być może w końcu wrócą oni na szczyty rankingów CS:GO.

– Jestem szalenie szczęśliwy, że dano mi możliwość grania dla NiP-u. To marzenie każdego gracza, który wywalczył sobie miejsce na profesjonalnej scenie. Głęboko wierzę, że uda nam się wrócić na szczyt. Bardzo liczyłem też na ponownie granie z ‘Drakenem’, ponieważ od dawna był moim kolegą z zespołu i przyjacielem – powiedział Fredrik ‘REZ’ Sterner.

Na razie nie są znane dalsze losy ‘friberga’. Szwed ma dopiero 25 lat, więc jeszcze wiele grania przed nim. Serwis HLTV informuje, że gracz ma otrzymać propozycję od Ninjas in Pyjamas, aby pozostać w organizacji, ale już nie w roli gracza. Mógłby świetnie sprawdzić się w roli trenera lub analityka, w końcu ma wieloletnie doświadczenie, które dałoby się wykorzystać. Sam zawodnik na razie milczy na ten temat. Aktualny skład Ninjas in Pyjamas to:

  • Patrik 'f0rest’ Lindberg
  • Christopher 'GeT_RiGhT’ Alesund
  • Richard 'Xizt’ Landstrom
  • Wiliam 'draken’ Sundin
  • Fredrik 'REZ’ Sterner

Źródło: HLTV

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię