Strona głównaWiadomościLegendarna gra powraca. Mega Man 11 zadebiutuje w przyszłym roku

Legendarna gra powraca. Mega Man 11 zadebiutuje w przyszłym roku

Młodsi gracze mogą nie pamiętać Mega Mana, chociaż to jedna z legend świata gier. Nie jest to może postać, którą można by stawiać na równi z Mario lub Linkiem z Zeldy, ale ma swoje zasłużone miejsce w galerii legend. Nie oznacza to jednak, że Mega Man przeszedł do historii. Wręcz przeciwnie. Właśnie zapowiedziano nową część.

Minęło trochę czasu od wydania ostatniej części gry Mega Man. Jeśli miałbym być dokładny, to 10. odsłona pojawiła się w sprzedaży w marcu 2010 roku, czyli ponad 7,5 roku temu. Szmat czasu. Mogło się wydawać, że Capcom zapomniał o jednej z najpopularniejszych postaci w swoim portfolio. Co prawda w międzyczasie pojawiały się stare wersje np. na urządzeniach mobilnych, ale z powodu licznych błędów i słabej optymalizacji nie zawojowały one świata. Miłośnicy chłopca w niebieskim stroju czekali na nową część, na nową dawkę przygód. No i doczekają się. Mega Man 11 został oficjalnie zapowiedziany.

Gra zrywa ze style retro, który był charakterystycznym elementem serii. Zamiast tego Capcom postawił na ładniejszą oprawę graficzną w stylu 2,5D. Sama postać też przeszła lekką metamorfozę. Mega Man został lekko wychudzony. Poza tym, w zależności od używanej mocy, będą zmieniać się jego stroje.

– Mamy fanów, którzy czekali na to od wieków, ale wasze życzenia w końcu przybrały konkretne kształty. Aktualnie pracujemy nad grą Mega Man 11. Będziemy mieli dla was więcej informacji latem 2018 roku, więc póki co celebrujmy 30. rocznicę istnienia serii i czekajmy na to, co przyniesie przyszłość – skomentował Kazuhiro Tsuchiya, producent gry.

Na ten moment wiemy jedynie, że gra zostanie wydana w wersji na PC, Xbox One i PlayStation 4. Pracować będą nad nią między innymi: Koji Oda (pracuje w Capcomie od 1991 roku i odpowiedzialny jest między innymi za pierwsze Resident Evil i Super Ghouls ‘n Ghosts) oraz Yuji Ishihara (stworzył postacie do serii Mega Man Battle Network i Star Force). Poza tym latem 2018 roku zadebiutuje też Mega Man X Collection, czyli kolekcja dziesięciu pierwszych części gry, najprawdopodobniej w lekko odświeżonej wersji.

[you tube=LwT0GgASk3U]

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię