Strona głównaGadżetyLEGO: międzynarodowa szajka z Polakami zamieszania w kradzieże zestawów

LEGO: międzynarodowa szajka z Polakami zamieszania w kradzieże zestawów

Ta informacja brzmi jak spóźniony żart na prima aprilis, ale pierwsze sygnały pochodzą z 30 marca. Francuska policja jest na tropie szajki kradnącej LEGO.

Francuska policja prowadzi śledztwo przeciwko międzynarodowemu gangowi złodziei, którzy specjalizują się w zestawach LEGO. Ostrzeżenia otrzymały już specjalistyczne sklepy i wszystkich uczula się w temacie tego gdzie kupują zabawki. Alarm powstał po tym, jak policja aresztowała 3 osoby. Było to pokłosie kradzieży trzech zestawów ze sklepu w Paryżu, w zeszłym roku. Podejrzani – jak się potem okazało, Polacy – przyznali, że byli częścią międzynarodowej szajki specjalizującej się w kradzieżach zestawów, skupowanych potem przez kolekcjonerów. 

Zobacz: Cheaty do gier sposobem na ogromny biznes

Społeczność fanów LEGO to nie tylko dzieci – jest wielu dorosłych, którzy się nimi bawią, wymieniają i handlują w internecie. Zestawy LEGO są obiektem kradzieży także z prywatnych domów. Aresztowani członkowie gangu pierwszy raz wpadli w oko policji w 2019 roku, a potem w lutym 2020.

Lego City

Inwestowanie w zestawy LEGO nie jest niczym nowym i wybuchło w ciągu ostatnich 8 lat, ale w trakcie pandemii rynek ten bije rekordy. W ciągu tygodnia na oficjalnych aukcjach online sprzedawanych jest nawet 1000 zestawów. Niektóre zestawy – jak Cafe Corner – oryginalnie kosztowały 150 euro, a na aukcjach ich ceny potrafią sięgać 2500 euro.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię